Wsteczna kompatybilność Xbox One zasilona przez kolejne gry

Wsteczna kompatybilność Xbox One zasilona przez kolejne gry
Newsy X360 XOne

Oto kolejne produkcje z last-gena, które uruchomicie teraz również na Xbox One.

Microsoft sukcesywnie rozbudowuje bazę gier, które wykorzystują funkcję wstecznej kompatybilności konsoli Xbox One. Major Nelson poinformował na swoim blogu, że tym razem baza gier została rozszerzona o trzy pozycja. Będzie coś dla fanów akcji, hack and slash oraz wysilania szarych komórek i choć nie są to mega produkcje klasy AAA, ich oceny w serwisie Metacritic są naprawdę przyzwoite.

Na początek Gatling Gears, kooperacyjna gra akcji, przypominająca nieco starsze klasyczne Alien Breed. Sporo wybuchów, zero myślenia i nieskrępowana zabawa. Średnia ocen z serwisu Metacritic to 74/100.

Drugą nową grą we wstecznej kompatybilności jest DeathSpank: Thongs of Virtue, czyli hack’n’slash w stylu Diablo, jednak ze sporą dawką humoru. Średnia ocen dla tej produkcji to wysokie 78/100.

Jeśli zmęczymy się strzelaniem i szlachtowaniem wrogów, odpoczniemy nieco przy trzeciej nowej grze – Bejeweled 3. To logiczny klasyk, polegający na ułożeniu jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych klejnotów. Ocena w Metacritic – 78/100.

Kto posiada wspomniane gry np. na płytce z Xboksa 360, możecie je teraz załadować również do czytnika nowej konsoli i rozpocząć zabawę. Poniżej przypominamy trailery całej trójcy.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie