Wpadka Sony. Skasowali listę zwycięzców w jubileuszowym konkursie!

Cała zabawa musi zacząć się od nowa.

Sony w Japonii przypadkowo wykasowało całą listę zwycięzców w jubileuszowym konkursie z okazji 20. urodzin marki PlayStation. W ramach nagrody specjalną wersję konsoli PlayStation 4 miały dostać 123 osoby. Firma przekazuje największe przeprosiny dodając, że niestety przywrócenie danych nie jest możliwe.

Pomiędzy grudniem a styczniem klienci w Japonii, którzy kupili PlayStation 3, PlayStation 4, PS Vita lub PS TV, otrzymywali kalendarz z unikatowym kodem. Sony spośród tych klientów wylosowało 123 zwycięzców, a każdy z nich miał otrzymać jubileuszową wersję PlayStation 4. Zaledwie 12 300 sztuk konsoli w specjalnej edycji trafiło do sprzedaży na całym świecie, więc wygrana w konkursie była wyjątkowa.


Sony prosi teraz klientów, aby jeszcze raz wzięli udział w konkursie i przesłali kody z kalendarza. Losowanie ma bowiem zostać powtórzone. Co jednak z tymi, którzy kalendarz wyrzucili i nie mają kodu? Sony radzi, aby przesłać numer seryjny sprzętu i wtedy może uda się odtworzyć kod lub wygenerować nowy, który weźmie udział w konkursie.

Jednocześnie producent podkreśla, że ze względu na utratę listy zwycięzców w konkursie, ich dane personalne nie wpadły w niepowołane ręce. Dziwi jednak, że  Sony nie podaje informacji o tym, jak w ogóle doszło do ich wykasowania.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

104 Shares
Share103
+11
Tweet