World of Warcraft Cataclysm Classic nadchodzi. Znamy datę premiery klasycznego kataklizmu

World of Warcraft Cataclysm Classic
Newsy PC

Czekacie na World of Warcraft Cataclysm Classic? To się dobrze składa, bo Blizzard przygotowuje się do premiery powracającego kataklizmu. Firma poinformowała o tym, kiedy gra będzie dostępna i z jakim wyprzedzeniem pojawi się przedpremierowa aktualizacja. Czas ponownie wejść do Azeroth ogarniętego zagładą.

World of Warcraft Cataclysm Classic powraca. Znamy datę premiery

Zapowiedziany przed kilkoma miesiącami World of Warcraft Cataclysm Classic powoli staje się faktem. Jeszcze w tym miesiącu pojawi się patch wprowadzający zmiany do gry, a niedługo później miejsce będzie mieć właściwa wersja dodatku w klasycznej wersji znanej sprzed lat.

Aktualizacja przed rozszerzeniem Cataclysm Classic wprowadza zniszczenie Azeroth i zmianę krajobrazu Kalimdoru i Wschodnich Królestw, szereg zmian systemowych wraz z nowymi kombinacjami klas i ras, a także nowymi rasami Worgenów i Goblinów

Blizzard

Premiera World of Warcraft Cataclysm Classic odbędzie się już 20 maja 2024 roku. Wcześniej, bo 30 kwietnia (czyli za parę tygodni) wprowadzona zostanie przedpremierowa aktualizacja. Ta przygotuje grę do nadchodzącego kataklizmu. W grze nie zabraknie nowych lochów, stref i potworów — te pomogą podnieść poziom postaci z 80. na 85. level. Gotowi na przygodę?

Oto czasowe rozpisanie tego, co wydarzy się w grze:

  • Pre-patch – 30 kwietnia 2024
  • Premiera – 20 maja 2024
  • Rise of the Zandalari – lipiec 2024
  • Rage of the Firelands – październik 2024
  • Hour of Twilight – styczeń 2025

WoW w Xbox Game Pass?

Po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft sporo mówiło się o dołączeniu WoW do abonamentu Xbox Game Pass. Czy tak faktycznie się stanie? W ostatnim czasie więcej mówiono o Call of Duty — seria najpewniej wkrótce pojawi się w usłudze. Ale co z MMO od Blizzarda? Na razie temat ten wydaje się stać w miejscu. Może CoD rozrusza trochę bibliotekę usługi i faktycznie gry od nowo nabytych firm pojawią się w abonamencie?

Źródło: Video Games Chronicle

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie