Atak na Sowietów niedaleko wybrzeży Florydy. Nowa kampania już dostępna

Rozpoczęła się Wojna Kennedy’ego.

Jeśli czekaliście na dalszą część fabuły w sieciowym World of Tanks, możecie już przystąpić do zabawy. Nowy rozdział kampanii fabularnej – zatytułowany Wojna Kennedy’ego – pojawił się do pobrania na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox 360.

Tak przedstawia się nowy konflikt:

Rewolucja Fidela Castro utworzyła państwo komunistyczne w bezpośrednim sąsiedztwie Ameryki, a nieudana inwazja amerykańskich najemników w Zatoce Świń pozwoliła Nikicie Chruszczowowi założyć bazę wyposażoną w głowice nuklearne i bombowce na południowy wschód od wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Prezydent John F. Kennedy, próbując odzyskać dobry wizerunek po porażce w Zatoce Świń i zapobiec efektowi domina w Azji Południowo-Wschodniej, obrał twarde stanowisko przeciwko Chruszczowi i odpowiedział siłą wojskową na gromadzenie przez Kubę arsenału nuklearnego. Stany Zjednoczone wysłały ze swojej bazy w Guantanamo oddział, którego zadaniem było zniszczenie baz rakietowych, ale ZSRR odpowiedział kontratakiem.

11 premier gier na obecny tydzień. Ekskluzywnie dla PS4, bulwersujący humor, chwila prawdy dla twórców Gothica…

Zimna wojna przybiera na sile w tym starciu pomiędzy Związkiem Radzieckim i Stanami Zjednoczonymi. Przejmij dowodzenie nad siłami USA w niebezpiecznej grze na granicy wojny nuklearnej.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.