World of Tanks dostanie wkrótce coś naprawdę wielkiego

0 komentarzy

Deweloperzy chcą poprawić wrażenia i zwiększyć satysfakcję z gry.

Przed nami patch 9.20 do World of Tanks, który przyniesie ze sobą Wielkie bitwy. Nowy format, dostępny w bitwach losowych, łączy klasyczną grę z bitew standardowych z nową, większą przestrzenią i drużynami złożonymi z 30 graczy w pojazdach X poziomu.

Na oficjalnej stronie World of Tanks pojawiły się szczegóły oraz filmik prezentujący Wielkie bitwy:

Omówienie

  • Tryb: Bitwy losowe (Wielka bitwa jest dostępna obok trybu standardowego, spotkaniowego i szturmu)
  • Zespoły: Po 30 graczy
  • Pojazdy: Tylko poziom X
  • Mapa: Nebelburg
  • Cele: Przejąć bazę przeciwnika lub zniszczyć wszystkie jego pojazdy

Dołączanie do bitwy

Kwalifikujecie się do bitwy 30 na 30, jeśli posiadacie (zakupiony) co najmniej jeden pojazd najwyższego poziomu. Poczynając od aktualizacji 9.20, wszyscy gracze w pojazdach X poziomu mają domyślnie 10% szans na dołączenie do Wielkiej bitwy, natomiast szanse włączenia do bitwy standardowej to 60% i po 15% dla bitwy spotkaniowej i szturmu. Takie są prawdopodobieństwa, gdy jest dużo graczy oczekujących na bitwę. Jeśli kolejki są mniejsze, te proporcje ulegną zmianie.

Nowy format może powodować problemy z FPS (liczbą klatek na sekundę) na słabszych komputerach, przez co Wasza rozgrywka może zacząć przypominać grę turową lub pokaz slajdów – bardzo niemiłe doświadczenie, szczególnie jeśli dzieje się z zaskoczenia. Aby rozwiązać ten problem, Wielka bitwa jest domyślnie wyłączona na komputerach o mniejszej wydajności. Jeśli mimo wszystko chcecie sprawdzić, jak wygląda ten tryb, możecie szybko go włączyć.

World of Tanks
World of Tanks

Przedstawiamy Nebelburg

Nebelburg, zaprojektowany specjalnie dla Wielkich bitew, to letnia mapa o rozmiarach 1,4 x 1,4 km o zróżnicowanym terenie, dająca wystarczającą ilość przestrzeni do manewru dla 60 graczy. Część środkowa, zdominowana przez wzgórze, jest doskonałym miejscem dla zwiadowców. Pojazdy o mocniejszym uderzeniu i niszczyciele czołgów mogą wykorzystać w starciach na krótkim dystansie budynki i ulice miasteczka na zachodzie. Pagórkowate obszary na wschodzie dają spore możliwości taktyczne czołgom średnim i pojazdom czującym się świetnie na nierównym terenie dzięki zdolności znacznego opuszczenia działa i pancerzowi wieży.

World of Tanks

Każda 30-osobowa drużyna jest podzielona na trzy mniejsze grupy po 10 graczy. Aby zapewnić rozpoczęcie bitwy bez niepotrzebnego marnowania czasu na przegrupowanie, powiązaliśmy miejsca początkowe dla tych mniejszych grup z typami pojazdów. Dobrze opancerzone pojazdy pojawiają się na liniach frontu, gotowe do natarcia na przeciwnika, podczas gdy działa samobieżne pozostają z tyłu głównego uderzenia i stamtąd ubezpieczają grupę. Pośrodku pojawia się pozostała część drużyny, w tym czołgi ciężkie, które nie trafiły na pierwszą linię. Dodatkowo grający w plutonach rozpoczynają Wielką bitwę w jednej linii.

Równoważenie małych grup

System doboru drużyn równoważy przeciwne małe grupy tak, by żadna z nich nie miała przewagi ze względu na swój skład. Oddziały pojawiające się w tym samym regionie mapy zawsze będą miały podobną liczbę: graczy w plutonach, dział samobieżnych, czołgów lekkich i niszczycieli czołgów, co powinno sprawić, że rezultat bitwy będzie wynikiem umiejętności, a nie szczęścia. Liczba dział samobieżnych jest ograniczona do maksymalnie czterech na drużynę.

Nagrody i zarobki

W wielkich bitwach można naprawdę zwiększyć stan swoich zasobów i nie mamy tutaj nam myśli tylko PD i kredytów, które dostępne są w każdym innym trybie – tutaj możecie zdobyć również obligacje! Aby je dostać, należy zdobyć co najmniej 400 PD za bitwę (PD za konto premium i bonusy nie liczą się). Całkowita liczba obligacji, które są przyznawane, jest wprost proporcjonalna do całkowitej liczby zdobytych PD.

Oprócz możliwości zaopatrzenia się w obligacje przewidzieliśmy całe mnóstwo różnych sposobów na zaostrzenie rywalizacji w Wielkich bitwach. Przykładowo: w tym trybie istnieje możliwość wykonywania misji osobistych i zdobywania medali. W przypadku tych ostatnich będzie potrzebne jednak nieco więcej wysiłku, bo warunki nagradzania dla czterech z nich zostały przystosowane do nowego formatu (szczegóły znajdziecie w tabeli poniżej). Jednocześnie w Wielkich bitwach wyjątkowa skuteczność nie będzie nagradzana odznakami biegłości, jak to ma miejsce w formatach Bitew losowych.

Źródło: worldoftanks.eu

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się