Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Największa aktualizacja popularnej gry wojennej

Włoskie siły powietrzne już wkrótce nadlecą do War Thunder.

Gaijin Entertainment ogłosiło, że już wkrótce do gry War Thunder trafi nowa, w pełni grywalna nacja. Zbliżająca się aktualizacja 1.69 „Regia Aeronautica” wprowadzi do rozgrywki wojska Włoch, czyli szóstą – obok USA, Niemców, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz ZSRR – stronę konfliktu w popularnym MMO akcji osadzonym w realiach II Wojny Światowej. Drzewko oferujące włoskie samoloty to pierwsza tak obszerna aktualizacja od daty wydania pełnej wersji gry.

Pod koniec ubiegłego roku w grze pojawiła się armia Cesarstwa Japonii. Obecnie, nasi deweloperzy przeprowadzają zaawansowane testy jednostek morskich, które trafią do gry wraz z dodatkiem „Wilki Morskie”. Zanim to jednak nastąpi, w rozgrywce pojawi się kolejna, szósta grywalna nacja. Włochy na początku będą dysponować ponad 20 nowymi maszynami latającymi oraz zaoferują zaktualizowane modele tych samolotów, które dotychczas występowały w niemieckim drzewku pojazdów – komentuje nadchodzące zmiany Kirill Yudintsev, Dyrektor Kreatywny w Gaijin Entertainment.

Gracze, którzy postawią na rozwój drzewka włoskich sił powietrznych, na początku będą mogli odblokować kilkadziesiąt różnych maszyn, począwszy od lekkich i łatwo manewrujących włoskich dwupłatowców z lat 30 XX-wieku, kończąc na pierwszych myśliwcach odrzutowych z okresu Zimnej Wojny. Wśród wspomnianych maszyn znajdują się m.in. Fiat CR.32, jeden z najpopularniejszych i masowo produkowanych samolotów wykorzystywanych przez Regia Aeronautica na początku II Wojny Światowej. Solidne, metalowe skrzydła tego dwupłatowca mogą wytrzymać znaczne obrażenia oraz są zdolne do przenoszenia dwóch bomb. Ta umiejętność pozwoli zamienić kultowego Fiata w lekki myśliwiec bombardujący, zdolny do niszczenia słabo opancerzonych jednostek naziemnych oraz obrony przeciwlotniczej wroga.

Kolejnym symbolem Włoskich Królewskich Sił Powietrznych w War Thunder będą sławne, trzysilnikowe bombowce: ciężki SM.79 Sparviero, czyli „Krogulec” oraz średni CANT Z.1007bis Alcione, czyli „Zimorodek”. Choć Alcione w trakcie II WŚ nie był tak popularny jak Sparviero, to w przeciwieństwie do swojego „cięższego” brata wyróżniał się prędkością maksymalną i manewrowością oraz był przystosowany do przenoszenia ciężkiej torpedy o wadze 840kg. Dzięki zdolnościom do niszczenia dużych jednostek nawodnych, CANT Z.1007bis może stać się szczególnie przydatny podczas nadchodzących bitew morskich.

Włoskie maszyny będzie można wypróbować w ramach Zamkniętych Testów Beta po wydaniu aktualizacji 1.69 „Regia Aeronautica”. Pierwszymi, którzy będą mieli taką możliwość, będą gracze, którzy wykonają specjalne zadania w grze albo zakupią jeden z pakietów wczesnego dostępu w oficjalnym sklepie War Thunder.

Źródło: materiał producenta

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się