Matko, znowu?! Ktoś ujawnił tajne wojskowe dokumenty w War Thunder

War Thunder - mem
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

War Thunder to realistyczna gra multiplayer, w której gracze siadają za sterami wiernie odwzorowanych maszyn wojskowych. Niektórzy fani biorą sobie realizm do serca aż za bardzo.

Kolejny gracz popularnego MMO z czołgami, samolotami i okrętami postanowił ujawnić tajne rządowe dokumenty na forum produkcji. Tym razem za przeciek ma odpowiadać gracz z Chin, który ujawnił całą masę tajnych informacji na temat nowej generacji pocisków kalibru 125mm – donosi OSINTtechnical. Gracz odpowiedzialny za przeciek podobno funkcjonuje w chińskiej armii jako członek załogi czołgu. Choć opublikowane informacje zniknęły już z forum gry, zdjęcia dokumentów zdążyły pojawić się w sieci, a niektórzy przygotowali już nawet ich pełne tłumaczenia.

Kuriozalna sytuacja, nieprawdaż? A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Podobnych zdarzeń było znacznie więcej – różni gracze War Thunder opublikowali łącznie (co najmniej) sześć podobnych przecieków. Forum gry jest więc równie skuteczne, co niejeden wywiad wojskowy.

W lipcu zeszłego roku pisaliśmy o podobnej sytuacji. Gracz z Wielkiej Brytanii postanowił doprowadzić do wycieku tajnego podręcznika opisującego czołg Challenger 2, aby… poprawić błąd twórców War Thunder.

Jak to możliwe, że akurat w tej grze dochodzi do tylu wycieków tak istotnych informacji? Produkcja Gaijin Entertainment przyciąga do siebie nie tylko fanów wirtualnych czołgów, ale też prawdziwych pasjonatów, w tym żołnierzy i osoby związane z wojskiem. Niektórzy najwyraźniej mają za nic obowiązujące przepisy i z jednej strony jest to dość zabawne, a z drugiej – z perspektywy rządów krajów dotkniętych przeciekami – trochę przerażające.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie