Fan War Thunder ujawnił tajne akta wojskowe, by wytknąć błąd twórcom gry

War Thunder Challenger 2
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Pewien gracz postanowił udowodnić, że projekt czołgu w War Thunder jest niezgodny z rzeczywistością. W tym celu ujawnił w internecie poufne dokumenty wojskowe.

W War Thunder można znaleźć masę pojazdów wojskowych. I choć są one niekiedy wiernie odwzorowane, to ostatecznie pozostają wytworem inwencji studia Gaijin. Pewien gracz z Wielkiej Brytanii postanowił wykazać, że twórcy War Thundera pomylili się w kwestii projektu czołgu Challenger 2.

Poszło o detal, a konkretnie o konstrukcję osłony głównej armaty maszyny. Internauta Fear_Naught, który podawał się za instruktora artylerii i dowódcę oddziału jednostek czołgowych w Wielkiej Brytanii, opublikował na forum gry fragmenty tajnego podręcznika Army Equipment Support Publication, za pomocą którego chciał wytknąć twórcom błędy w projekcie.

Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Obrony, które przypomniało, że tego typu dokumenty są ściśle tajne. Nie trzeba dodawać, że prawo w Wielkiej Brytanii zabrania wyjawiania tajemnic wojskowych, w tym tych dotyczących konstrukcji maszyn. Za coś takiego grozi do 14 lat pozbawienia wolności.

Gaijin poinformowało, że growy model czołgu nie doczeka się żadnej modyfikacji – tym bardziej na bazie nieodtajnionych źródeł. Natomiast Fear_Naught otrzymał naganę od moderatorów. Temat szybko zamknięto.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie