Superman i Gra o Tron dostaną gry wideo? Warner Bros. ma pomysł na rozwój

Superman i Gra o Tron dostaną nowe gry wideo? To bardzo możliwe
Filmy i seriale Newsy PC PS5 Xbox Series

Warner Bros. chce się cały czas rozwijać, a nowym treściom na HBO mogą odpowiadać nowe gry wideo. W tym Superman i Gra o Tron.

Gigantyczny sukces Hogwarts Legacy okazał się chyba dla Warner Bros. kluczowym punktem zapalnym istnej rewolucji. Ta może nadchodzić, a przynajmniej na to wskazuje CEO  Warner Bros. Discovery David Zaslav. Wcale nie obraziłbym się za więcej gier na podstawie filmów czy seriali, a ogół graczy również liczy na podobny rozwój komputerowej rozrywki.

Superman: The Game – czyli coś, na co każdy czeka

Niedawno odbyło się spotkanie finansowe WB dotyczące wyników za ostatni kwartał. Pojawił się na nim prezes firmy, który obiecał, że zamierza rozszerzyć gamingową gałąź korporacji (za PlayStation Lifestyle). Wyjaśnił, że firma dysponuje wszelkimi niezbędnymi prawami do swoich marek, których może użyczyć lub też wykorzystać, w celu stworzenia gier wideo opartych na znanych licencjach. Wśród wymienionych przykładów był choćby Superman czy nawet Gra o Tron.

Możemy być jedyną firmą medialną, która posiada – niezależnie od tego, czy chodzi o uniwersum DC, Harry’ego Pottera, wszystkie treści, którymi dysponujemy, Grę o Tron – to my musimy je wdrożyć. Myślę, że jest to szczególnie ważne strategicznie.

– wyjaśnił Zaslav

Poruszył również temat nowych treści na HBO Max (które zmienia się w Max, po prostu), a także filmów kinowych i tym podobnych. Wymienił przykład Superman: Legacy, czyli nowego filmu o uwielbianym bohaterze, którego reżyserem został James Gunn. Dał do zrozumienia, że nie tylko film leży w kręgu zainteresowań firmy.

Kiedy wypuszczamy produkt na Max lub HBO, i kiedy mamy grę, ta gra należy do nas, ale teraz jest ten element pośredni. Może się zdarzyć, że w ciągu następnych kilku lat wypuścimy film o Supermanie i… ludzie spędzą więcej czasu, i jest więcej ekonomii ludzi, którzy po prostu spędzają czas w świecie Supermana i w uniwersum.

– dodał prezes

Warto pamiętać, iż nie jest to jednoznacznie przyznanie, że korporacja stworzy więcej gier na podstawie swoich najpopularniejszych IP. Mimo wszystko WB wyraźnie chce eksplorować to medium. Sam James Gunn, prezes DC, przyznał wcześniej, że powstanie więcej gier z tego świata, które będą połączone z nową filmową ofensywą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie