Matrix 5 oficjalnie powstaje. Szykują się gigantyczne zmiany

Matrix 5 oficjalnie. Bez sióstr Wachowskich | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Siostry Wachowskie nie będą reżyserowały filmu. Matrix 5 został oficjalnie potwierdzony przez Warner Bros., ale szykują się spore zmiany.

Jak podaje m.in. Variety, wytwórnia Warner Bros. oficjalnie potwierdziła, że powstaje kolejny film z serii Matrix. Nie znamy jeszcze oficjalnego tytułu, ale będziemy posługiwać się tu określeniem “Matrix 5”.

Matrix 5 oficjalnie i to ze sporymi zmianami

Do tej pory każdy kolejny film z serii Matrix reżyserowany był przez jedną z sióstr Wachowskich – Lilly lub Lanę. Teraz się to zmieni, bo choć stanowisko producentki wykonawczej objęła Lana Wachowski, za reżyserię odpowiadać będzie Drew Goddard. Zasłynął m.in. jako scenarzysta Marsjanina Ridleya Scotta lub reżyser Domu w Głębi Lasu czy Źle się dzieje w El Royale.

Nie jest przesadne, gdy powiem, że filmy z serii Matrix zmieniły zarówno kino, jak i moje życie. Sztuka Lany i Lilly inspiruje mnie każdego dnia, i jestem niezmiernie wdzięczny za szansę opowiedzenia historii w stworzonym przez ich świecie.

– powiedział Drew Goddard

Nie mamy pojęcia, o czym będzie opowiadać obraz, ani czy na ekranie ujrzymy znajome twarze. Keanu Reeves, Carrie Anne-Moss czy Laurence Fishburne zasłynęli ukazywaniem postaci z tej serii filmów. Teraz studio może tak naprawdę szykować wszystko – reboot, kontynuację, spin-offa czy tak naprawdę cokolwiek. Oby tylko nie stało się tak jak z Matrix Zmartwychwstania

Źródło: https://variety.com/2024/film/news/matrix-5-lana-wachowski-executive-producing-1235959174/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie