Wild West Dynasty to może i trochę Red Dead Redemption, ale z survivalem i budowaniem

Wild West Dynasty właśnie wyszło, a szkoda. Olbrzymia krytyka graczy
Newsy PC

Red Dead Redemption + city builder + survival? Tak, tym właśnie chce przekonać nas do siebie Wild West Dynasty. Gra dostała nowy zwiastun.

Kojarzycie Medieval Dynasty? To zaskakująco solidna i dobrze przyjęta produkcja mieszająca ze sobą różne gatunki. Gra zabierała nas do niezbyt przyjaznego średniowiecza, w którym musielimy po prostu przetrwać. No, może nie do końca “po prostu”, bo było wiele rzeczy, które nam to utrudniały. Musieliśmy zadbać o jedzenie, ciepło na zimę, regularnie rozwijanie się, a także dbanie o naszą rodzinę – w końcu zakładaliśmy tytułową dynastię.

Ten miks różnych gatunków ma doczekać się kontynuacji w postaci Sengoku Dynasty, czyli nieźle wyglądającej produkcji w podobnym tonie, ale osadzonej w klimatach feudalnej Japonii. Jakby tego było mało, ponad rok temu zapowiedziano również Wild West Dynasty. No i chyba możemy się domyślać, na czym skupi się gra.

Do tej pory twórcy nie zaprezentowali zbyt wielu materiałów, ale wszystko się zmienia. Tytuł ma w końcu zadebiutować w 2022 roku, ale szczegóły nie są na razie znane. Wiemy za to, że Wild West Dynasty ukaże się wyłącznie na PC. Dostaliśmy w końcu nowy zwiastun produkcji, który ogólnikowo pokazuje nam to, czym będziemy się zajmować.

https://www.youtube.com/watch?v=PmvLgyI3WbM

A tego ma być dość sporo, bo gra łączy ze sobą produkcję akcji z elementami RPG, city builderem i survivalem. Ponownie przyjdzie nam osiedlić się w nieprzyjaznym miejscu, aby rozwinąć naszą dynastię, wybudować miasto, a być może nawet i zostać jego burmistrzem. Czeka nas rozwijanie postaci z różnymi umiejętnościami i sporo elementów znanych z gier typu survival. Twórcy zadbali również o zawartość dla fanów gier stawiających na fabułę. Mamy spodziewać się “rozległej opowieści z tuzinami misji, rozgałęzionymi dialogami i konsekwencjami podjętych decyzji“, jak czytamy na karcie Steam gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie