Wild West Dynasty z datą premiery. Polska gra o Dzikim Zachodzie ma oferować sporo dobrego

Wild West Dynasty z datą premiery. Polska gra o Dzikim Zachodzie
Newsy PC

Wild West Dynasty to kolejna już gra z serii “dynastii”, która łączy ze sobą wiele różnych gatunków. Może to i nie Red Dead Redemption 2, ale i tak zapowiada się nieźle.

Pirate’s Dynasty, Sengoku Dynasty czy właśnie główny temat niniejszego tekstu – Wild West Dynasty to produkcje będące pokłosiem sukcesu polskiego Medieval Dynasty. Miks różnych gatunków na czele z survivalem i RPG-iem okazał się na tyle atrakcyjny, że kolejni deweloperzy chcą uszczknąć co nieco dla siebie.

Sam pomysł jest całkiem niezły – gracz trafia do sandboxa, w którym może robić bardzo dużo, ale jego głównym celem jest przetrwanie i zapewnienie ciągłości swojej dynastii. W Wild West Dynasty cel jest podobny, ale tym razem nie trafimy do średniowiecza, ale na Dziki Zachód. Pod wieloma względami możecie mieć skojarzenia z Red Dead Redemption 2. Jednak nie o to tu chodzi.

W sieci zadebiutował nowy, widoczny powyżej zwiastun gry. Nie pokazuje niestety zbyt wiele, a jedynie główną ideę gry – postawienie na przetrwanie i rozwój naszego miasteczka. Klimat jest jednak dość silny, więc nie powinniśmy martwić się o oddanie charakterystycznej atmosfery Dzikiego Zachodu. Pod względem rozgrywki dostaniemy tu jednak nie tylko survival, choć jest to bardzo istotny elementy gry. Możemy też “pobawić się” w city buildera, a także grę akcji. Teoretycznie więc będzie sporo do roboty.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, iż tytuł debiutuje na Steam już 16 lutego 2023 roku. Na razie wyłącznie w formie Wczesnego Dostępu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie