Oto survival, w którym będziemy musieli przetrwać w feudalnej Japonii

sengoku dynasty Steam
PC

Sengoku Dynasty zapowiada się niezwykle ciekawie. Gra wymiesza ze sobą ciekawe realia z RPG, survivalem, strategią, a nawet… grą akcji.

Muszę przyznać, że tytuł od Superkami już trafił na moją listę życzeń na Steam.

Sengoku Dynasty to wiele rzeczy w jednej

Uwielbiam gry, które wychodzą poza utarte schematy i korzystają z mechanik właściwych odrębnym od siebie gatunkom. Właśnie zapowiedziano Sengoku Dynasty, które nie tylko wygląda niezwykle interesująco pod względem rozgrywki, ale także realiów. Trafimy do feudalnej Japonii.

Krótki teaser niestety nie wyjaśnia zbyt wiele. Przybliża on jedynie realia historyczne i lore fabularny. W grze wcielimy się w bohatera, przed którym świat dosłownie stanie otworem. Nadrzędnym celem będzie przetrwanie w pustoszonej przez głód średniowiecznej Japonii. W tym celu zbudujemy własne miasto, które następnie będziemy rozwijać. To jednak nie wszystko.

Sengoku Dynasty brzmi intrygująco, bo łączy ze sobą city-buildera, RPG, grę akcji, survival i zapewne jeszcze parę innych gatunków. Otwarty świat stanie przed nami otworem, a my wybierzemy jedną z kilku dróg. Będziemy mogli wcielić się w rozważnego przywódcę miasta, zręcznego rzemieślnika specjalizującego się w wyrobie i budowie, wojownika walczącego o sprawiedliwość, a nawet… mnicha. Ostatnia rola skupi się na podróżowaniu przez krainę i budowaniu własnych obiektów religijnych.

Tak naprawdę wszystko tu obecne można podciągnąć pod frazę “symulator”. Mogłoby to być niestety niedopowiedzeniem, bo twórcy sporą uwagę przykładają właśnie do zestawienia ze sobą wielu różnych mechanik rozgrywki. Dostaniemy narzędzia budowy miasta, opcję polowania, rozwijania osady, zawierania sojuszy i małżeństw, walki i… wiele więcej. Jakby tego było mało, deweloperzy zapowiadają wciągającą kampanię dla jednego gracza, tryb piaskownicy oraz kooperację multiplayer. Gra zadebiutuje w 2022 roku, na Steam znajdziecie już kartę produktu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: