Będzie brutalnie i krwawo. Wiking Roberta Eggersa na nowym fragmencie

Alexander Skarsgard w filmie Wiking
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Wiking, czyli nadchodzący film Roberta Eggersa, zapowiada się wyjątkowo brutalnie i krwawo. Widać to również na najnowszym fragmencie zaprezentowanym w sieci.

Najnowszy film uznanego twórcy horrorów zdecydowanie nie będzie bajeczką dla dzieci. Eggers zadbał tu o realistyczne przedstawienie wikingów jako wojowników, którzy nie wahają się przed niczym. Z tego właśnie względu widowisko zapowiada się krwawo, brutalnie – i co tu ukrywać, bardzo emocjonująco.

Produkcja opowie historię Amletha (Alexander Skarsgård), wojownika, który jako dziecko był świadkiem śmierci własnego ojca (Ethan Hawke). Amleth przyrzekł wówczas, że zemści się na mordercy. Jako dorosły człowiek powraca w rodzinne strony w towarzystwie przyjaciółki (Anya Taylor-Joy), aby spełnić obietnicę. Zamierza zatem pomścić śmierć ojca z rąk jego własnego brata (Claes Bang), a ponadto uratować matkę (Nicole Kidman).

Za film odpowiada Robert Eggers, czyli reżyser odpowiedzialny za takie tytuły jak Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse. Jest również współtwórcą scenariusza. Oprócz wspomnianych powyżej aktorów na ekranie pojawią się także inne gwiazdy, m.in. Björk, Willem Dafoe oraz Murray McArthur.

Wiking wejdzie do polskich kin 22 kwietnia 2022 roku; tymczasem poniżej możecie zobaczyć wreszcie obiecany fragment filmu. Uprzedzamy tylko – produkcja jest przeznaczona wyłącznie dla widzów dorosłych.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie