Wikinga obejrzą tylko dorośli. Film otrzymał kategorię wiekową

film Wiking
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Wiadomo już, jaką kategorię wiekową otrzymał nadchodzący film Wiking. Jak można się było spodziewać, nie jest to produkcja przeznaczona dla dzieci.

Nawet jeśli te wyjątkowo interesują się historią skandynawskich wojowników. Widowisko stworzone przez Roberta Eggersa (a więc reżysera takich tytułów jak Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii i Lighthouse) zdecydowanie nie nadaje się dla najmłodszych. Film otrzymał kategorię wiekową R, czyli w kinie obejrzą go wyłącznie widzowie dorośli. Decyzję uzasadniono obecnością scen krwawej przemocy, seksu oraz nagości.

Nie powinno to raczej dziwić; prezentowany już przez nas na zwiastunie film Wiking opowiada bowiem o zemście zaplanowanej przez księcia wikingów Amletha (Alexander Skarsgård) na swoim stryju. Z ręki stryja zginął ojciec Amletha. Bohater powraca w rodzinne strony w towarzystwie zaprzyjaźnionej wojowniczki (Anya Taylor-Joy), aby tam ochronić matkę, a zarazem wymierzyć sprawiedliwość.

Oprócz wspomnianych Alexandra Skarsgårda i Anyi Taylor-Joy w filmie pojawią się m.in. Nicole Kidman, Claes Bang, Ethan Hawke, Björk, a także Willem Dafoe. Premierę zaplanowano na 22 kwietnia 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie