LEGO Wiedźmin to seria zestawów, która musi wejść do produkcji. Zobaczcie kapitalne zdjęcia fana

LEGO Wiedźmin - Geralt i Płotka
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

LEGO, jedna z najpopularniejszych serii zabawek dla osób w każdym wieku, na przestrzeni ostatnich lat powiązało się z wieloma gamingowymi markami. Niestety, oficjalnych zestawów z serii Wiedźmin się jeszcze nie doczekaliśmy, ale pewien fan duńskich klocków postanowił przygotować garść grafik, które pokazują, jak mogłyby one wyglądać.

Autorem poniższych zdjęć jest BrickPanda82, który w ostatnich dniach na Reddicie pochwalił się swoim pomysłem na LEGO-Wiedźmina. Co jak co, ale po zobaczeniu tych grafik stworzyło się w mojej głowie nowe marzenie zakupu oficjalnego zestawu z Geraltem w roli minifigurki. Szczerze mówiąc, bez programu LEGO IDEAS może być ciężko w tej kwestii, a przeglądając ostatnie prace klockowych budowniczych nie natrafiłem na jakąkolwiek sensowną konstrukcję z Wiedźmina.

LEGO Wiedźmin - Geralt i Płotka
LEGO Wiedźmin - Triss i Yennefer
LEGO Wiedźmin - Geralt walczy ze zjawą
LEGO - Geralt wlaczy ze zmorą w śniegu
LEGO - Geralt w wodzie
Źródło: Reddit /BrickPanda82

Nie ukrywam, BrickPanda82 ma z pewnością dobre poczucie estetyki. Każdy z kadrów wygląda jak żywcem wyrwany z gry LEGO, która powstała na Unreal Engine 5. Co ciekawe, i nowa produkcja z serii Wiedźmin, i nowa gra LEGO powstają właśnie na tym silniku. Niestety, growe połączenie tychże marek najpewniej nigdy nie powstanie, choć wielu redditorów pod postami autora powyższych prac również się na ten temat rozmarzyło.

Swoją drogą, zauważyłem, że na pierwszej z wymienionych fotografii w tle występuje kilka kopii rzeczywistego modelu LEGO. Mowa o Średniowiecznej Kuźni (numer katalogowy 21325), która należy do zestawów ze wspomnianego wcześniej programu LEGO IDEAS. Trzeba przyznać, że budowla idealnie wkomponowała się w świat Andrzeja Sapkowskiego, który odtworzono z klocków.

Jak wspominałem, na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele setów LEGO w oparciu o gamingowe licencje. Kilka dni temu opublikowałem listę 9 właśnie takich konstrukcji, o których część z Was mogła nie wiedzieć. Widzieliście już Chell z Portal 2 w „plastikowym” wydaniu? Jeśli nie, zachęcam zajrzeć tutaj, by nadrobić zaległości.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie