Zestawy LEGO dla prawdziwych graczy. O istnieniu tych klocków mogliście nie wiedzieć

LEGO 76989 Horizon Forbidden West - Aloy na Żyrafie
Newsy PC PS4 PS5 Retro Switch

LEGO Dimensions – Portal 2 Level Pack

LEGO 71203 Portal 2 - bez pudełka
Numer katalogowy: 71203

Cofjnijmy się w czasie do 2015 roku, kiedy to wiele firm próbowało swoich sił w tzw. gatunku Toys-to-life. TT Games odpowiedzialne za dotychczasowe LEGO-gry stworzyło odsłonę o podtytule Dimensions, do którego w ramach “fizycznych DLC” dokupywało się dodatkowe zestawy z chipami NFC w podstawkach. W ten sposób wykorzystano wiele znanych licencji, aby odblokowywać nową zawartość w wymienionej produkcji. Jedną z nich była właśnie marka Portal 2.

Minecraft – Wioska

LEGO 21128 Minecraft
Numer katalogowy: 21128

Zestawy z Minecrafta są wydawane na rynku już o 2012 roku. W 2016 na sklepowe półki wyszła Wioska, która przedstawia pełnoprawny fragment swojego minecraftowego odpowiednika. Ten został jednak wzbogacony o dodatkową sekcję z targowiskiem, którego obecnie nie uświadczymy w grze. Warto wiedzieć, że jest to obecnie najdroższy zestaw na bazie wymienionego tytułu, bowiem na aukcjach jego ceny osiągają kwoty rzędu około 3 tysiące złotych.

Przygody z Mario – zestaw startowy

LEGO 71360 Mario Starter Pack
Numer katalogowy: 71360

Jednym ze zdecydowanie dziwniejszych pomysłów LEGO i Nintendo było stworzenie bardzo specyficznych zestawów z kultowym hydraulikiem oraz jego ferajną. Powyższy set to tzw. zestaw startowy, od którego rozpoczyna się cała zabawa.

Na jego wyposażeniu zobaczycie specjalną elektroniczną figurkę, która została wyposażona w ekrany, głośniczek oraz czytnik specjalnych nadruków. Całość służy do odtwarzania poziomów znanych z serii Super Mario Bros, a każdy kolejny zestaw urozmaica kolekcję.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie