Nie ma dobrych informacji o Wiedźminie 4, ale twórcy pierwszy raz tak nazywają grę

Wiedźmin 4, Wiedźmin Remake, nowy Cyberpunk - mnóstwo informacji
Newsy PC PS5 Xbox Series

CD Projekt RED pierwszy raz użyło słów “Wiedźmin 4” w oficjalnej komunikacji. Szkoda tylko, że przy okazji mało pozytywnie nastrajających wieści.

Niegdyś wiele osób czepiało się nazewnictwa “Wiedźmin 4”, skoro samo CD Projekt RED określa ten projekt jako “nowa gra z uniwersum wiedźmińskiego” lub też roboczo “Wiedźmin Polaris”. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tak jest po prostu łatwiej, o czym już pisaliśmy. Teraz kolejnym argumentem za takim nazewnictwem są słowa użyte przez Adama Kicińskiego w trakcie ostatniego spotkania finansowego.

Wiedźmin 4 w oficjalnej komunikacji

Firma przedstawiła kolejne wyniki za bardzo udany okres, ale fani gier wiedźmińskich nie mają się z czego cieszyć. W trakcie spotkania poruszono także temat Wiedźmina 4, na którego będzie trzeba zaczekać. I to najpewniej długo. Wygląda na to, że deweloperzy dopiero rozwijają narzędzia potrzebne do produkcji. Teoretycznie powinno im to pójść łatwiej – gra powstaje na Unreal Engine 5. Z drugiej strony jest to także ich pierwszy projekt oparty na tym silniku.

Przygotowujemy harmonogram i zestawy narzędzi. Część deweloperów wciąż uczy się technologii, a jednocześnie są zespoły pracujące wspólnie z Epic nad tymi aspektami, które są potrzebne dla naszych gier RPG z otwartym światem. Dla pierwszego projektu, Polaris, to będzie… może nie spowolni prac, ale też nie przyspieszy procesu. Ale dla kolejnych projektów zakładamy, że powinno to wygładzić produkcję. To był jeden z powodów wyjaśnienia naszej strategii, że chcemy wydać trzy duże gry o Wiedźminie w ciągu sześciu lat, począwszy od wydania Polarisa, czyli Wiedźmina 4.

– powiedział Kiciński (za GamesRadar+)

Nad grą obecnie pracuje około 200 osób. Zgaduję, że po zakończeniu pierwszych, kluczowych etapów, kwestia właściwej produkcji może przebiegać szybciej. Z całą pewnością jednak doświadczenie to pomoże w sprawniejszym wydaniu 5 i 6 części serii.

Jako ciekawostkę zaznaczę tylko, że słowa “Wiedźmin 4” w oficjalnej komunikacji CDPR były “przejęzyczeniem”, jak wyjaśnia CD Projekt RED w komunikacie po konferencji. Mimo wszystko i tak można uznać za sukces sam fakt, że ich faktycznie użyto. Twórcy raz jeszcze przypominają, że Wiedźmin 4 to pierwsza gra z nowej trylogii. Jednocześnie oficjalnie nie ma raczej sensu liczyć na to, że w tytule faktycznie pojawi się “czwórka”, skoro to początek nowego cyklu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie