CD Projekt RED “określiło nowe ramy” Wiedźmin Sirius. Gra wraca na dobre tory

Wiedźmin Sirius zostało już naprawione przez CD Projekt RED
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin Sirius został zdefiniowany na nowo. Trochę czasu minęło, ale wychodzi na to, że CD Projekt RED opracowało już kierunek rozwoju dla The Molasses Flood.

Tajemniczy spin-off Wiedźmina może nas nieźle zaskoczyć, ale chyba w trakcie prac pojawiło się trochę problemów. Otóż w marcu gruchnęła wiadomość o potrzebie “zdefiniowania nowych ram projektu” dla Wiedźmin Sirius. Co to mogło oznaczać? Ogólnie to nie mamy pojęcia, bo nie wiemy, jak bardzo problematyczny był wcześniejszy kierunek i wcześniejsze ramy. Trochę czasu minęło, ale wychodzi na to, że produkcja wróciła już na dobre tory.

W sieci pojawił się nowy, dość enigmatyczny dokument polskiej spółki. Wydawca ogłasza “zakończenie prac nad określeniem nowych ram dla Projektu Sirius, prowadzonych przez The Molasses Flood”. Wygląda na to, że pozwoli to na “częściowe odwrócenie” odpisów kosztów rozwoju ogłoszonych w poprzednim raporcie dotyczącym rozwoju gry. Z czego to wynika? Oznaczać to może, iż wyznaczenie nowego kierunku rozwoju nie jest kompletnym przebudowaniem gry od podstaw.

Zakończyliśmy proces definiowania nowych ram dla Projektu Sirius, o których wspominaliśmy w naszym raporcie regulacyjnym z 20 marca 2023 roku. Jesteśmy podekscytowani zaktualizowanym kierunkiem, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi, by mówić o szczegółach.

– powiedział przedstawiciel spółki redakcji PC Gamer

Nowa gra z uniwersum Wiedźmina tworzona przez podległe CDPR studio The Molasses Flood może nas nieźle zaskoczyć. Miała to być rzekomo gra multiplayer (istnieje spora szansa, że zmiany ram projektu dotyczą właśnie tego elementu) i do tego “stylizowana graficznie”. Późniejsze, niepoparte niczym przecieki mówiły, że to “growa” adaptacja komiksu “Wiedźmin. Ronin”, w którym Geralt trafia do Feudalnej Japonii.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie