DLC do Cyberpunka 2077 zadebiutuje już w czerwcu? Nowe wieści zaskakują

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności w... czerwcu? Zaskakujące wieści
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wedle najnowszych plotek, Cyberpunk 2077: Widmo Wolności może zadebiutować już w… czerwcu. To dość dziwne, zważywszy na brak kampanii marketingowej.

Nie tak dawno temu CD Projekt RED przyznało, że nowe DLC do Cyberpunka 2077 niebawem dostanie szczegółowy pokaz. Firma przygotowuje się do rozpoczęcia kampanii marketingowej, a wszystko wskazuje na to, że dodatek w akcji zobaczymy na Summer Game Fest. Teraz oliwy do ognia spekulacji dolali sami Rock i Borys – polscy YouTuberzy, którzy uważają, że mają nowe informacje o grze i premierze.

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności w… czerwcu?

Borys powołał się na swoje źródła w CD Projekt RED, które twierdzą, że Widmo Wolności ma zadebiutować między 8 czerwca (czyli w dniu rozpoczęcia Summer Game Fest) a początkiem lipca. Nie brzmi to trochę… zbyt wcześnie? Wiecie, w dodatku powróci Keanu Reeves, pojawi się Idris Elba, a nawet Sasha Grey. To wystarczające podstawy na potężną kampanię marketingową. Nagły debiut z pewnością nie pozwoliłby na odpowiednie nastawienie graczy na premierę.

Borys twierdzi jednak, że wcześniejszy wewnętrzny termin premiery wyznaczono właśnie na czerwiec. Do tego CDPR miało zmienić strategię marketingową, chcąc organizować krótsze kampanie przed premierą. Jego zdaniem istnieje nawet szansa, że DLC dostanie “shadow drop” bez wcześniejszej zapowiedzi. Podobno przedstawiciele CDPR zapraszali go na Summer Game Fest, aby sam mógł ograć tytuł. To dość jednoznacznie pokazuje, że prace idą dobrze, a nawet mogą być na ukończeniu.

DLC ma oferować główną kampanię na około 10 godzin. Istnieje spora szansa, że więcej czasu poświęcą gracze chcący odkryć wszystkie jego sekrety. Na razie nie wiemy nic o fabule, ale ta kreuje się na szpiegowski thriller z nowym rządem USA w głównej roli.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie