Wiedźmin 4 – Ciri główną bohaterką? Tego chciałby sam Geralt

Czwarta część gry traktująca o przygodach Wiedźmina – umownie nazwijmy ją Wiedźmin 4, choć tytuł będzie z pewnością inny – nie została jeszcze zapowiedziana, lecz studio CD Projekt RED nie raz dawało nam do zrozumienia, że nie porzuci znanego uniwersum. Kto byłby najlepszym materiałem na głównego bohatera? Aktor podkładający głos pod Geralta stawia na Ciri.

Jeśli pod nazwą Wiedźmin 4 widzimy nową część gry, która będzie kontynuowała w jakiś sposób to, co widzieliśmy w tytule Wiedźmin 3: Dziki Gon, odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – NIE. Jeśli jednak pod hasłem Wiedźmin 4 wizualizujemy sobie kolejną produkcję w wiedźmińskim uniwersum, jest wręcz odwrotnie. Premiera następnego tytułu z Wiedźminem/Wiedźminami jest wielce prawdopodobna.

CD Projekt pod koniec lutego tego roku jeszcze raz zaznaczyło swoje stanowisko odnośnie następnego Wiedźmina: Nie możemy wyprodukować Wiedźmina 4, ponieważ od początku zakładaliśmy stworzenie trylogii. Nie oznacza to, że pewnego dnia nie weźmiemy się za przygotowanie czegoś w wiedźmińskim uniwersum. Obecnie skupiamy się na Cyberpunku oraz Gwincie.

Wiedźmin 4 – Ciri powinna być główną bohaterką

Geralt wystąpi w najnowszej odsłonie bijatyki Soulcalibur. W szóstej części gry Biały Wilk jest jednym z wojowników do wyboru. Poza postacią Geralta, w ręce graczy trafi także inspirowana Wiedźminem arena — twierdza Kaer Morhen. W trakcie pojedynków wojownikom towarzyszyć będzie “Hunt or be Hunted” — kompozycja ze ścieżki dźwiękowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Aktor podkładający głos Geraltowi w anglojęzycznych wersjach gier z serii Wiedźmin – Doug Cocker – ma zatem jeszcze jedną okazję, by wcielić się w naszą ulubioną postać. Zapytany przez serwis Gamereactor, czy Soulcalibur VI będzie jego ostatnim występem jako Geralt, Cocker odrzekł: Mogę tylko powiedzieć, że nie mam pojęcia, choć myślę, że tak będzie. To moja własna opinia, a CD Projekt RED wie co robi. Nie mam pojęcia, jaki jest plan, ale gdybym był na miejscu CD Projekt RED, zrobiłbym grę Wiedźmin 4, ale skupiałbym się na Ciri.

Jeśli graliście w Wiedźmina 3, powinniście wiedzieć, że historia Ciri jest bardzo dobrym materiałem na grę Wiedźmin 4. Możliwe jednak, że następna część serii nie będzie posiadała narzuconej z góry postaci, a gracz sam wykreuje swojego bohatera/bohaterkę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: