Wiedźmin 3: Dziki Gon, jakiego nie znaliśmy. To przez modyfikację

Wiedźmin 3 Next-gen z potężną aktualizacją 4.02. Oto lista zmian
Newsy PC

Lubicie wyzwania? To na pewno zainteresuje was nowy mod do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Sprawia on, że walka jest jeszcze bardziej wymagająca i nie wybacza błędów. Nie jest jednak po prostu trudniej, bo system potyczek znacznie usprawniono.

Autor modyfikacji o ksywce suaohoward stworzył moda Combat Redux. Fanowski dodatek do Wiedźmina 3, jak wskazuje nazwa, skupia się na walce i poważnie wpływa na jej oblicze. W dalszym ciągu jednak Geralt operuje orężem i znakami. W związku z tym, na czym polegać mają nowinki, o które chodzi?

Modyfikacja od suaohoward z jednej strony wpływa na poziom trudności podczas ścierania się z przeciwnikami. Dla przykładu moc znaków Igni i Quen została zmniejszona, przez co korzystanie z nich nadal jest pomocne, ale w mniejszym stopniu. Poza tym uniki i blokowanie ciosów zużywają teraz wytrzymałość. Na tym jednak nie koniec, bo godne uwagi jest również pozbycie się z interfejsu oznaczeń o atakach wrogów. Jesteśmy zdani na swoje zmysły – dosłownie.

Co ciekawe, modyfikacja ma również i drugie oblicze, nieco ułatwiające zabawę. Chodzi o możliwość parowania ciosów z niemal dowolnej broni. Ostatecznie jednak Combat Redux znacznie wpływa na poziom trudności walki, choć w sprytny sposób. Ta będzie wymagała od nas bardziej taktycznego podejścia i nie pozwoli na głupie błędy.

Jak napisał sam autor, mod sprawi, że Wiedźmin 3 będzie mieć system walki rodem z Dark Souls. To brzmi jak groźba, biorąc pod uwagę skalę wyzwania, jakie stawia przed nami japońska seria. Są jednak tacy, którzy lubią się pomęczyć. Jest to wszak satysfakcjonujące. Dodatek pobierzecie z serwisu Nexus Mods.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie