Wiedźmin 3 next-gen wciąż ma zadebiutować w 2022 roku. CD Projekt RED potwierdza plany

Wiedźmin 3 next-gen ma faktycznie ukazać się w 2022 roku
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wszyscy czekamy na next-genową wersję Wiedźmina 3. CD Projekt RED przyznało niedawno, że tytuł powinien zadebiutować w bieżącym roku.

Pierwotnie next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3 miała ukazać się w ubiegłym roku. Po paru problemach doczekaliśmy się przesunięć. Z czasem o grze zaczęło się robić niepokojąco cicho. Spodziewaliśmy się nowych informacji w tej sprawie na festiwalu, na którym obecność potwierdził polski deweloper.

Potwierdzenie możliwej daty premiery dostaliśmy jednak wcześniej – za sprawą raportu finansowego spółki. CD Projekt RED przyznało w nim, że planuje więcej niż jedną nową grę ze świata Wiedźmina. Do tego dowiedzieliśmy się, iż twórcy rozwijają naraz dwa projekty AAA. No i do tego trzeba doliczyć informacje związane z Wiedźminem 3 next-gen.

CEO firmy, Adam Kiciński potwierdził, iż tytuł faktycznie powinien ukazać się w czwartym kwartale 2022 roku. I… tak, to tyle. Wiem, że niewiele, ale to jednak potwierdzenie, iż CDPR pamięta o projekcie i wyczekujących go fanach. Nie da się ukryć, iż nowa wersja genialnej produkcji może okazać się czymś naprawdę wyjątkowym. Warto też przypomnieć, iż ma darmowa dla posiadaczy podstawowej wersji gry na PC, PS4 i Xbox One. Będzie można też kupić ją osobno na PC, Xbox Series X i S oraz PS5.

Swoją drogą – nie można zapomnieć o Cyberpunku 2077. Tytuł doczeka się w końcu fabularnego DLC, które może okazać się jedynym takim dodatkiem. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale zapewne wiele zależy od ocen i sprzedaży rozszerzenia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie