Wiedźmin 4 to dopiero początek. CD Projekt RED planuje nową sagę i rozwija dwie gry AAA naraz

Wiedźmin 4, Wiedźmin Remake, nowy Cyberpunk - mnóstwo informacji
Newsy PC PS5 Xbox Series

CD Projekt RED nie ukrywa, że chciałoby więcej niż sam tylko Wiedźmin 4. To może być początek nowej sagi. W studiu rozwijane są dwie gry AAA jednocześnie.

CD Projekt RED wcześniej w tym roku potwierdził, że Wiedźmin 4 faktycznie powstaje. Choć premiera to kwestia i tak odległa, prace przyspieszają, a w międzyczasie deweloperzy łatają Cyberpunka 2077. Do tego niedawno zapowiedziano pierwsze (i, być może, jedyne) rozszerzenie do popularnej gry RPG.

Niedawno firma podzieliła się jednak konkretami związanymi ze swoimi planami na przyszłość. O tym przeczytać można w ich raporcie fiskalnym. Znajduje się w nim informacja o tym, że CDPR planują więcej niż jedną grę ze świata Wiedźmina. To nic nowego, w końcu taka sama informacja widniała przy okazji zapowiedzi czwartej części. Teraz jednak mamy jej pełne potwierdzenie. Zaskoczenia i tak nie ma, w końcu wcześniejsze pozycje stanowią trylogię.

Mówiliśmy, że będzie nowa saga. Mamy na myśli więcej niż jedną grę.

– powiedział Adam Kiciński w trakcie rozmowy finansowej

Nie wiemy niestety, czy będzie to trylogia związana ze sobą tak samo silnie, jak wcześniejsze odsłony. I raczej prędko się tego nie dowiemy. Wiemy za to, co ciekawe, że twórcy rozwijają obecnie w swoim studiu dwie gry AAA jednocześnie!

Ponownie odwiedzamy świat, który jest integralną częścią historii CD PROJEKT. Tym samym, zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią, CD Projekt RED rozpoczął równoległe prace nad dwoma projektami AAA.

– zaznaczono w raporcie fiskalnym

Czymże może być ta druga, nieogłoszona jeszcze gra AAA? Będę szczery i zaznaczę, iż nie mam pojęcia. Zrozumiałym krokiem byłoby tworzenie nowej gry ze świata Cyberpunka. Wątpię, aby chodziło o jakiś projekt związany z Wiedźminem. Być może to jednak nowe IP? Pozostaje nam jedynie czekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie