Wiedźmin 3 ze świetnym ulepszeniem grafiki. „Ucz się, CD Projekt RED”

Wiedźmin 3 - Gearlt i Płotka z widokiem na góry.
Newsy PC

Oto kolejna zmiana do gry Wiedźmin 3, która “rozwaliła system”. Jeden z moderów znacznie usprawnił jakość odbić i cieni. Można powiedzieć, że to nieoficjalne ustawienie “Wysokie/Ultra Ray Tracing”, którego brakuje w Dzikim Gonie.

Nowy mod do gry Wiedźmin 3 nosi nazwę Improved RT Reflections and Shadows i jak widać po komentarzach społeczności, jest naprawdę niesamowity. Choć zmiany wizualne są ogromne, nie tracimy zbyt wiele na płynności. Z moich testów zauważyłem, że w miastach (które są najbardziej wymagającymi i wypełnionymi obiektami lokacjami) traciłem pomiędzy 7-14 FPS – zaznacza autor projektu. No dobra, czas na konkrety, jeśli już Was zaciekawiliśmy tematem.

Wiedźmin 3 z cieniami i odbiciami na szóstkę z plusem

Oglądaj i ucz się, CD Projekt RED! Tak to się robi! – to pierwszy z góry komentarz, który zobaczymy na stronie modyfikacji. Ta sprowadza się do zmian w dwóch obszarach, poprawiając grafikę odbić i cieni wykorzystujących technologię Ray Tracing. Odbicia w końcu realistycznie oddają otoczenie, a cienie są bardzo dokładne.

Można powiedzieć, że fanowska modyfikacja rekompensuje brak gotowych ustawień wyższej jakości w Wiedźminie 3, jeśli chodzi o technologię śledzenia promieni. Efekt jest widoczny bez lupy, a uzyskujemy go instalując w grze plik ważący zaledwie 1KB!

Na drugiej podstronie zobaczysz, jak wygląda Wiedźmin 3 po zainstalowaniu moda.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie