Wiedźmin 2 - cosplay Sabriny Glevissig

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Niebezpieczna czarodziejka z Wiedźmina 2 na magicznym cosplay’u

Świat serii Wiedźmin jest wypełniony ciekawymi postaciami. Autorki i autorzy cosplay’ów chętnie sięgają nawet po te mniej rozpoznawalne, jak na przykład Sabrina Glevissig.

CD Projekt podrzucił na Twitterze serii Wiedźmin ciekawy cosplay nawiązujący do drugiej części gry. Mira Ladovira wcieliła się w nim w Sabrinę Glevissig, czyli pewną niebezpieczną czarodziejkę.

Glevisigg rzuciła klątwę na króla Henselta za skazanie jej na spalenie na stosie. Wcześniej służyła jako jego doradczyni, jednak użyła „zakazanej broni”, co nie spodobało się królowi. Jej klątwa jest celem jednego z zadań pobocznych w Zabójcach Królów, w trakcie którego możemy pokonać jej ducha.

Sabrina jest też obecna w przygodzie do pierwszej części gry CD Projektu. Pojawia się również jako karta w Gwincie w Wiedźminie 3, a także w serialu Netflixa i rzecz jasna książkach Andrzeja Sapkowskiego. Powyższy cosplay nawiązuje jednak bezpośrednio do drugiej produkcji CD Projekt RED.

Jeśli macie ochotę sprawdzić inne cosplay’e ze świata Wiedźmina, niedawno na łamach naszego portalu pojawiło się zestawienie TOP 10 najlepszych propozycji okiem naszego redaktora. Znajdziecie je w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%