Watch Dogs Legion – wcielisz się w 9 milionów postaci

Ubisoft obiecuje, że Watch Dogs Legion pozwoli nam wcielić się w nieograniczoną liczbę postaci, lecz jeśli trzeba już podać jakąś liczbę, powiedzmy, że będzie to 9 milionów.

Jedną z głównych cech wyróżniających Watch Dogs Legion ma być to, że będziemy mogli wcielić się w dowolną postać niezależną, którą spotkamy w świecie gry. Czy istnieje jakikolwiek limit dla liczby NPC-ów, których będziemy mogli poprowadzić przez ulice Londynu? Redaktor serwisu Gamecrate zadał takie pytanie deweloperowi podczas niedawnych targów E3.

Watch Dogs Legion bez limitów

Nie ma limitu. Może to być od tysięcy do milionów osób – odpowiada Shelley Johnson z Ubisoftu. Twórca przytacza liczbę 9 milionów mieszkańców. Według danych z 2011 roku, w Londynie mieszka ponad 8 mln osób, lecz gra przeniesie nas do niedalekiej przyszłości, zatem deweloper z pewnością ma na myśli to, że wcielimy się w dosłownie każdą postać NPC. Co więcej, są to postacie generowane proceduralnie. – Spędziliśmy cztery lata na budowaniu technologii, aby móc spełnić tę obietnicę – zaznacza Shelley Johnson.

Ubisoft zadbał nie tylko o wyjątkowe twarze, lecz również zróżnicowane głosy. Co prawda dialogi zostaną nagrane przez kilkunastu aktorów, lecz dzięki modulacji głosu usłyszymy znacznie więcej odmiennych barw.

Wiemy również, że deweloper zastosował podczas pracy nad Watch Dogs Legion technikę fotogrametrii, by przechwycić dziesiątki różnych twarzy, które posłużą do proceduralnego tworzenia wirtualnych mieszkańców Londynu.

Watch Dogs Legion – zbuduj ruch oporu

Naszym zadaniem będzie budowa ruchu oporu, poprzez umiejętne dobieranie sojuszników. Wyłowimy ich spośród wszystkich mieszkańców miasta – każdy ma swoją własną historię, osobowość i umiejętności, które pomogą nam spersonalizować unikalny zespół.

Każdy Londyńczyk ma własny powód do walki. Dowolna napotkana osoba – kierowca taksówki, były szpieg, niespełniony bokser, prawnik z kontaktami, stuknięta babcia… ktokolwiek, na kogo trafisz. Wszyscy mają też własną historię, osobowość i zestaw umiejętności. Wybieraj mądrze. Ich życie jest w twoich rękach – czytamy na stronie Ubisoftu.

Możemy zatem równie dobrze stworzyć zespół doskonałych szpiegów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć bandę kibiców chuliganów. Każdego rekruta będziemy mogli dodatkowo spersonalizować oraz rozwijać jego umiejętności od hakowania przez ciche poruszanie się po pełnoprawny trening bojowy. Wygląd bohaterów zmienimy dzięki przeróżnym strojom oraz legendarnym maskom.

Premiera Watch Dogs Legion została zaplanowana na 6 marca 2020 roku. Zagramy na PC, PS4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: