Film Watch Dogs nadal powstaje? Jest reżyser, a w głównej roli gwiazda znanego horroru

Film Watch Dogs nadal powstaje? Wielkie nazwisko w obsadzie | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy

Film Watch Dogs po dziesięciu latach od wydania pierwszej części serii, może faktycznie nabierać rozpędu. Tak przynajmniej wynika z nowego raportu.

Serwis Deadline donosi, że film Watch Dogs może jednak się wydarzyć. Ubisoft od bardzo dawna mówi o ekranizacji swojej popularnej serii. Pierwszy raz informacje o adaptacji pojawiły się bodaj jeszcze przed premierą pierwszej części. Także czekamy na to od co najmniej dziesięciu lat.

Film Watch Dogs jednak się może wydarzyć

Wygląda na to, że potrzeba było co najmniej trzech gier z serii, z których żadna nie zdobyła szczególnie wybitnych ocen (ale żeby nie było – sam bardzo lubię ten cykl), aby w końcu usłyszeć coś nowego o potencjalnej adaptacji filmowej. Wygląda na to, że w głównej roli mamy ujrzeć Sophię Wilde. To australijska aktorka, która zasłynęła w wybitnie dobrze przyjętym horrorze “Mów do mnie” z 2022 roku.

Za projekt odpowiadać ma francuski reżyser Mathieu Turi. Do tej pory specjalizował się głównie w horrorach, bo wyreżyserował m.in. Hostile (2017) czy The Deep Dark (2023). Z kolei od strony scenariuszowej całość opierać się ma na historii napisanej przez Christie LeBlanc, autorki choćby filmu Tlen, który w 2021 trafił na Netfliksa.

Produkcję sprawuje New Regency, czyli ta sama wytwórnia, która dała nam ekranizację innego hitu Ubisoftu, Assassin’s Creed. To akurat niekoniecznie dobrze zwiastuje, bo chyba sami wiemy, jak “udała” się tamta adaptacja. Pozostaje jedynie liczyć na to, że w przypadku Watch Dogs będzie lepiej. Na razie więcej informacji nie ma, więc trzeba poczekać na potwierdzenie lub też zaprzeczenie tym rewelacjom.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie