Watch Dogs Legion – premiera, informacje, fabuła, zwiastun, gameplay

Jedną z największych zapowiedzi ostatnich godzin jest Watch Dogs Legion od Ubisoftu. Gra jest już dostępna w przedsprzedaży na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Najjaśniejszym punktem konferencji Ubisoftu na E3 2019 była oficjalna zapowiedź Watch Dogs Legion. Premiera tytułu została zaplanowana na 6 marca 2020 roku, a wersja na komputery PC otrzyma wsparcie ray tracingu.

Watch Dogs Legion – każda postać grywalna

Watch Dogs Legion wprowadza kolejne innowacje w rozgrywce. Podczas zabawy zrekrutujesz każdą postać napotkaną w Londynie, bo właśnie tam przeniesie nas akcja tytułu. Naszym zadaniem będzie budowa ruchu oporu, poprzez umiejętne dobieranie sojuszników. Wyłowimy ich spośród wszystkich mieszkańców miasta – każdy ma swoją własną historię, osobowość i umiejętności, które pomogą nam spersonalizować unikalny zespół.

Każdy Londyńczyk ma własny powód do walki. Dowolna napotkana osoba – kierowca taksówki, były szpieg, niespełniony bokser, prawnik z kontaktami, stuknięta babcia… ktokolwiek, na kogo trafisz. Wszyscy mają też własną historię, osobowość i zestaw umiejętności. Wybieraj mądrze. Ich życie jest w twoich rękach – czytamy na stronie Ubisoftu.

Możemy zatem równie dobrze stworzyć zespół doskonałych szpiegów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć bandę kibiców chuliganów. Każdego rekruta będziemy mogli dodatkowo spersonalizować oraz rozwijać jego umiejętności od hakowania przez ciche poruszanie się po pełnoprawny trening bojowy. Wygląd bohaterów zmienimy dzięki przeróżnym strojom oraz legendarnym maskom.

Watch Dogs Legion – hakowanie, strzelanie, ukrywanie

Gra da nam spore pole do popisu, jeśli chodzi o hakowanie. Przejmiemy kontrolę nad dronami bojowymi, będziemy szpiegować za pomocą pajęczych botów albo sprytnie doprowadzimy do eksplozji różnych systemów. Ubisoft chwali się również nowym systemem walki wręcz i szerokim wachlarzem broni oraz umiejętności. Możesz powstrzymywać się od zabijania albo wpadać wszędzie z hukiem, prując kulami. Pamiętaj tylko, że wybór stylu gry ma swoje konsekwencje. Często będziemy musieli jednak pozostawać w ukryciu i właśnie w takich cichych akcjach pomoże nam najtajniejsza sztuczka ruchu oporu: peleryna „niewidzialności”.

Watch Dogs Legion – zabójcza technologia

Jak już wspomnieliśmy, zadaniem gracza będzie zbudowanie ruchu oporu, który stanie do walki z władzą. No właśnie, co takiego się stało, że ulice Londynu zaroiły się od wojska i nikt nie może czuć się bezpieczny?

Wszystko przez technologię: Likwidacja miejsc pracy z powodu automatyzacji, destabilizacja rynku przez kryptowaluty, a nawet całodobowa obserwacja. W dodatku sztuczna inteligencja sprawia, że zacierają się granice między człowiekiem a maszyną.  Przestępczość kwitnie, a na ulicach pojawia się wojsko prywatnej firmy, która niby stara się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo.

Podczas rozgrywki zobaczymy najsławniejsze miejsca w Londynie, takie jak Big Ben, Tower Bridge, Camden, Piccadilly Circus czy Whitechapel.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.