Watch Dogs Legion – oto, jak działa permanentna śmierć w grze

Ubisoft zdradził już wcześniej, że Watch Dogs Legion będzie wyposażone w permanentną (ostateczną) śmierć bohaterów. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły w tej sprawie.

Podczas targów E3 2019 Ubisoft zaskoczył nas ogłoszeniem, że w nadchodzącym Watch Dogs Legion wcielimy się w dosłownie każdego mieszkańca Londynu. Gracz będzie mógł rekrutować zwykłych przechodniów, by stworzyć swój własny 20-osobowy ruch oporu. Dowiedzieliśmy się również, że każdy z naszych towarzyszy może umrzeć nieodwracalnie. Teraz deweloper doprecyzował, jak będzie działać mechanizm permanentnej śmierci w grze i jak się okazuje, każdy dostanie szansę na kolejne życie.

Watch Dogs Legion – permanentna śmierć, jeśli…

“Śmierć ostateczna” to zawsze wybór gracza. Kiedy zdrowie bohatera osiągnie punkt „zero”, wejdzie on w stan ran krytycznych. W tym momencie zawsze masz możliwość poddania się, co skończy się odsiadką w więzieniu. Możesz zwolnić uwięzionego agenta ze służby, albo poczekać, aż wyjdzie na wolność. Jeśli jednak nie poddasz bohatera i postanowisz walczyć, ryzykujesz śmierć permanentną postaci – tłumaczy Clint Hocking, dyrektor kreatywny Ubisoftu (dzięki GamingBolt).

Brzmi to naprawdę ciekawie i naprawdę jesteśmy zadowoleni, że deweloper daje nam wybór. Jeśli stworzymy świetną ekipę, będziemy mogli utrzymać naszych bohaterów przez całą grę.

Przypominamy, że niezłym rozwiązaniem odnośnie postaci niezależnych w Watch Dogs Legion będzie również to, że gra będzie mogła zaciągnąć listę naszych przyjaciół i NPC, których spotkamy w wirtualnym świecie, otrzymają ich imiona/nicki. Następnie możemy rekrutować takich znajomych bohaterów do naszej grupy ruchu oporu. Maksymalnie, nasza grupa pomieści 20 postaci niezależnych jednocześnie. Będziemy mogli przełączać się pomiędzy nimi, by wykorzystać unikatowe zdolności poszczególnych postaci.

Watch Dogs Legion – zbuduj ruch oporu

Naszym zadaniem będzie budowa ruchu oporu, poprzez umiejętne dobieranie sojuszników. Wyłowimy ich spośród wszystkich mieszkańców miasta – każdy ma swoją własną historię, osobowość i umiejętności, które pomogą nam spersonalizować unikalny zespół.

Każdy Londyńczyk ma własny powód do walki. Dowolna napotkana osoba – kierowca taksówki, były szpieg, niespełniony bokser, prawnik z kontaktami, stuknięta babcia… ktokolwiek, na kogo trafisz. Wszyscy mają też własną historię, osobowość i zestaw umiejętności. Wybieraj mądrze. Ich życie jest w twoich rękach – czytamy na stronie Ubisoftu.

Możemy zatem równie dobrze stworzyć zespół doskonałych szpiegów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć bandę kibiców chuliganów. Każdego rekruta będziemy mogli dodatkowo spersonalizować oraz rozwijać jego umiejętności od hakowania przez ciche poruszanie się po pełnoprawny trening bojowy. Wygląd bohaterów zmienimy dzięki przeróżnym strojom oraz legendarnym maskom.

Premiera Watch Dogs Legion została zaplanowana na 6 marca 2020 roku. Zagramy na PC, PS4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: