WarCraft 4? WarCraft 3 Remastered? Zamiast tego Blizzard proponuje coś innego

WarCraft 4? WarCraft 3 Remastered? Zamiast tego Blizzard proponuje coś innego
E-sport Newsy PC

Jak wiemy, WarCraft 3 nie jest już grą najmłodszą. W tym roku kończy 16 lat, lecz wydaje się, że Blizzard zaczyna znów rozbudowywać tytuł, zwłaszcza przed zbliżającym się turniejem Invitational. Wypuścił z tego powodu patch, o którym możecie przeczytać poniżej.

Nie tak dawno w temacie WarCrafta znów zawrzało. Wszytko z powodu zwołanego przez Blizzard tajnego spotkania dla profesjonalnych graczy, na którym miały być poruszone tematy dotyczące przyszłości marki. Mówiło się, że Blizzard planuje wersję remaster, wersję mobilną, a może nawet czwartą odsłonę gry. Okazuje się jednak, że informacje wyniesione ze spotkania są zgoła inne: Blizzard organizuje turniej Invitational, gdzie głównym bohaterem będzie właśnie trzecia cześć WarCrafta. W związku z tym wypuszczony zostanie także patch oznaczony numerem 1.29, jednak jest on na razie dostępny jedynie w wersji testowej.

Blizzard kocha społeczność WarCrafta

Turniej Invitational odbędzie się 27 oraz 28 lutego, czyli już po najbliższym weekendzie. Wydarzenie będzie można oglądać na kanale Back2Warcraft na Twitchu. W oficjalnym poście dotyczącym turnieju, manager ds. komunikacji w mediach społecznościowych Blizzarda napisał: Kochamy i wspieramy naszą społeczność zgromadzoną wokół WarCrafta i cieszymy się, że w nadchodzącym turnieju będą uczestniczyli tacy zawodnicy jak Manuel “Grubby” Schenkhuizen, Park “Lyn” Joon, oraz Kim “ReMinD” Sung Sik. 

WarCraft 3 Patch 1.29

Wielu fanów wciąż wierzy, że remaster gry jest nieunikniony i spekuluje, że z pewnością zostanie zapowiedziany właśnie podczas turnieju. Póki co zostajemy w sferze domysłów i marzeń, a na pocieszenie możemy pobrać Patch 1.29 zawierający m.in. następujące zmiany:

  • dodano obsługę rozdzielczości panoramicznych
  • ulepszono i rozszerzono opcje barw drużyn
  • poprawiono wyświetlanie menu głównego gry oraz interfejsu
  • poczyniono zmiany w zakresie statystyk bohaterów oraz puli map
  • dodano tryb obsługi 24 graczy na raz

Poszczególne wersje aktualizacji można ściągnąć z poniższych linków:

Warto dodać, że patch obsługuje jedynie angielskojęzyczną wersję klienta.

Ciekawe, czy kolejne informacje dotyczące przyszłości WarCrafta faktycznie wypłyną podczas najbliższego turnieju, czy też dostaniemy je w kolejnych notatkach blogowych Blizzarda. Jeszcze bardziej ciekawi fakt, czy domysły fanów na temat remastera tudzież kolejnej odsłony się sprawdzą, czy jednak Blizzard podjął decyzję o rozbudowywaniu trójki, która ma nie tylko swoje lata, ale i niemałą rzeszę fanów.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie