Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Była zawodniczka CS:GO skazana na 116 lat pozbawienia wolności

Była profesjonalna graczka CS:GO Shayene „shAy” Victorio została skazana na 116 lat więzienia za oszustwa, jakich miała dopuścić się na klientach, prowadząc internetową firmę. Kobieta utrzymuje, że jest niewinna – i zrzuca całą winę na byłego męża, który był jej wspólnikiem w biznesie.

Brazylijska zawodniczka CS:GO Shayene Victorio prowadziła w latach 2013-2017 wraz z byłym mężem internetowy sklep. Jak pisze portal AFK Gaming, firma miała oszukać aż 118 klientów, którzy nigdy nie otrzymali zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Pokrzywdzeni zgłosili się na policję i wszczęto dochodzenie. Teraz była graczka została skazana na 116 lat pozbawienia wolności. Oczywiście nie przyznaje się do winy, tłumacząc, że odpowiedzialność za przekręty ponosi w całości jej partner.

Na Instagramie była zawodniczka Counter-Strike’a poinformowała fanów, że nie została aresztowana. Kobieta wyjawiła również, że planuje odwołać się od – jak to określiła – „nieludzkiego wyroku”, bo jest niewinna. Do wszystkiego już podobno przyznał się jej były mąż. Jeśli wyrok zostanie podtrzymany, to zgodnie z brazylijskim prawem oskarżona może po odwołaniu otrzymać karę do 30 lat pozbawienia wolności. To i tak sporo.

Na e-sportowej scenie Shayene Victorio zaistniała w 2008. Przez 11 lat brała udział w turniejach Counter-Strike’a, a od pojawienia się kontynuacji Global Offensive grała zawodowo także w ten tytuł. Wiosną 2019 shAy wycofała się z branży, by zająć się streamingiem i działalnością w mediach społecznościowych. Teraz zapewne zawiesi internetową działalność – i to raczej na dłuższy czas.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się