Skandal w trakcie zawodów CS:GO. Polacy będą musieli powtórzyć mecz

Counter-Strike 2 - twórcy w końcu reagują na plotki i przecieki
PC

W trakcie zawodów CS:GO doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Polska drużyna Anonymo Esports będzie musiała powtórzyć wygrany przez siebie mecz.

CS:GO nadal jest bardzo popularne i Valve regularnie je rozwija. Tytuł ten do dziś słynie z rozgrywek e-sportowych, które nierzadko wywołują wiele kontrowersji. Tym razem w centrum uwagi znalazły się dwie drużyny: polskie Anonymo Esports i szwedzkie Ninjas in Pyjamas.

CS:GO znów jest nośnikiem kontrowersji

Rzeczone zespoły rozegrały w piątek 14 maja mecz w ramach turnieju Flashpoint. Spotkanie rozwiązało się na korzyść Polaków z wynikiem 2:1, ale rywalizacja trwa nawet po zakończeniu meczu.

NiP rzekomo zmagało się z problemami technicznymi w trakcie rozgrywki. W połowie meczu, kiedy wynik wynosił 1:1, Anonymo zaproponowało przełożenie rozgrywek, aby dokończyć je w lepszych warunkach. NiP odrzuciło propozycję i po meczu zrzuciło winę za porażkę na kłopoty z internetem. Co więcej, drużyna zażądała powtórzenia przegranego meczu.

Co ciekawe, organizatorzy przystali na prośbę. Termin ewentualnej powtórki ustalono jednak na bardzo niekorzystny dla Anonymo dzień. Drużyna miałby mało czasu na przygotowanie, a dodatkowo w podobnym terminie miała rozgrywać mecz w półfinałach Mistrzostw Polski ESL. Mimo to, NiP oraz Flashpoint mocno naciskały na Anonymo, aby powtórzono mecz.

W całej sprawie pojawiły się również inne, kontrowersyjne kwestie. Wielu fanów (również szwedzkiej drużyny) zarzuca NiP próbę oszustwa. Obrywa się również samym organizatorom, którzy mieliby zmuszać Polaków do powtórzenia wygranego przez nich meczu oraz faworyzować bądź co bądź legendarne Ninjas in Pyjamas.

W tej chwili ustalono, że powtórka ostatecznie się odbędzie, ale w nieokreślonym jeszcze terminie. Co więcej, mecz będzie miał charakter nieoficjalny. Taką decyzję najpewniej podjęto przez spory nacisk społeczności CS:GO, która w dużej mierze nie zgadza się z decyzją organizatorów.

Póki co sprawa jest nadal rozwojowa, ale mecz najpewniej ostatecznie zostanie powtórzony. Poniżej znajdziecie oświadczenia Anonymo Esports i organizatorów turnieju.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie