Na środku wsi panuje walka żołnierzy Wermachtu z polskimi partyzantami
0 komentarzy

Polska gra taktyczna z datą premiery. War Mongrels jeszcze w tym roku

Twórcy kontrowersyjnego Hatred ogłosili datę premiery swojej nowej produkcji. Chodzi o War Mongrels, które jest grą taktyczną czasu rzeczywistego na wzór Shadow Tactics. Na PC zagramy już w październiku tego roku.

Destructive Creations oficjalnie zapowiedzieli datę premiery War Mongrels. Tytuł pojawi się 19 października bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych (Steam oraz Epic Games Store). Wersje na PS5, XSX S|X, PS4, XONE ukażą się później, jednak nie znamy szczegółowych informacji.

War Mongrels to izometryczna gra taktyczna w czasie rzeczywistym, która skupia się na działaniach wojennych na wschodnim froncie podczas trwania drugiej wojny światowej. Fabuła przedstawi przemianę dwójki bohaterów, którzy w obliczu okrucieństw wojny, muszą szybciej dorosnąć i odnaleźć się w okropnych realiach. W grze do dyspozycji otrzymamy drużynę składającą się z różnych bohaterów, mających swoją unikalną osobowość czy zdolności. Tytuł będzie starał się wiernie odwzorować tamte realia, przy jednoczesnym zachowaniu autentyczności historycznej.

Motyw drugiej wojny światowej bywał wypaczany przez różne media, gdzie często świadomie zostawiono luki historyczne.

Historie będące poza perspektywą amerykańską, rzadko są widoczne (red. dla szerszego grona odbiorców), dlatego naszym celem jest to zmienić wraz ze wciągającym i immersyjnym doświadczeniem.

Kierownik ds. rozwoju biznesu Marcin Stanek w notce prasowej

Muszę przyznać, że oko przykuwa naprawdę ładna i szczegółowa grafika. Kolory są stonowane, a jednocześnie tworzą mroczną atmosferę tamtych czasów. Co warto wspomnieć, środowisko w grze będzie interaktywne, zapewniając jeszcze więcej taktycznych decyzji. Na koniec wspomnę o występującym w grze trybie kooperacji dla dwóch graczy. Świetna opcja dla zagrania ze znajomym lub znajomą.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się