War Mongrels, polska gra taktyczna w stylu Commandos, wygląda świetnie na pierwszym gameplayu

0 komentarzy

Odpowiedzialne za Ancestors Legacy i Hartred studio Destructive Creations wyjawiło pierwszy materiał z rozgrywką ze świeżo zapowiedzianej strategii taktycznej War Mongrels.

W połowie sierpnia informowaliśmy o wstępnej prezentacji nowego projektu zespołu z Gliwic. Wtedy dowiedzieliśmy się tylko tyle, że akcja gry o tytule roboczym WM będzie rozgrywać się w realiach II wojny światowej. Teraz poznaliśmy więcej informacji.

W produkcji wcielimy się w żołnierzy Wehrmachtu, którzy po dezercji prowadzą działania partyzanckie na własną rękę. Każdy z członków naszego zespołu ma dysponować indywidualnymi umiejętnościami. Co ciekawe, fabuła będzie inspirowana realnymi historiami z czasów II wojny.

Przy okazji wyjawiono pierwszy gameplay z gry. Na blisko 25-minutowym nagraniu tytuł wygląda wspaniale. Pod względem mechaniki to będzie coś na kształt serii Commandos czy Desperados. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym; bohaterowie skradają się, odwracają uwagę przeciwników i usuwają ich po cichu.

Produkcja ma zadebiutować na PC i konsolach (także next-genowych) już w przyszłym roku. Można już dodawać ją do listy życzeń na Steamie. Pozostaje trzymać kciuki, by WM okazało się hitem – tego typu gier nigdy za wiele.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się