W Japonii powstało liceum esportowe. Wygląda jak szkoła prosto z marzeń

liceum esportowe - klasa
E-sport

W tokijskiej dzielnicy Shibuya powstaje pierwsze liceum esportowe w Japonii. To wyjątkowa szkoła, w której uczniowie będą się kształcić nie tylko na mistrzów gier wideo z rywalizacją, ale także w wielu innych kierunkach.

Począwszy od kwietnia 2022 roku (w Japonii rozkład roku szkolnego różni się od tego znanego w Polsce) uczniowie rozpoczną pierwszy semestr w “Esport High School”. Oczywiście poza zajęciami z esportu i innych dziedzin gamingu realizowany będzie tam standardowy plan nauczania.

liceum esportowe - uczeń gra w grę

Tamtejsze sale są wyposażone w high-endowy sprzęt komputerowy, na którego pokładzie znajdują się RTX-y 3070 oraz i7-11700. Nic dziwnego, że ów liceum esportowe posiada dostęp do takich podzespołów. Oficjalne wsparcie zagwarantowała firma NTT, która jest znana na całym świecie jako gigant branży telekomunikacyjnej.

liceum esportowe - sala ze stanowiskami komputerowymi
Źródło: Kotaku

Niestety, władze szkoły nie pochwaliły się na swojej stronie informacjami dotyczącymi konkretnych gier, które będzie można tam trenować. Wiadomym jest jednak to, że są to produkcje z gatunku FPS, TPS, RTS i MOBA. Co ciekawe, ukończenie liceum może otworzyć drogę do stania się nie tylko gwiazdą esportu, ale także twórcą gier lub programistą.

Ale żeby nie było, że ktoś w komentarzu napisze “cudze chwalicie, a swego nie znacie”, poczuwam mały obowiązek zaznaczyć, że “pierwsza esportowa klasa w Europie” została otwarta w technikum nr. 4 w Kędzierzynie-Koźle. Więcej na temat wymienionej szkoły pisałem m.in. w moim tekście na temat edukacji gamingowej w Polsce. Link do niego znajdziecie w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie