Viscera Cleanup Detail: jedna z oryginalniejszych gier ostatnich lat trafiła na Steam Early Access

Produkcja studia RuneStorm to bowiem symulator…sprzątacza.

Tysiące razy mieliśmy okazję by wcielić się w naładowanego sterydami komandosa, walczącego z wrogimi kosmitami. Nic dziwnego, że oklepana formuła mogła znużyć niejednego gracza. Viscera Cleanup Detail zrywa ze sztampą, pozwalając nam pokierować nietypowym bohaterem.

Gra osadzona jest w realiach science-fiction i opowiada historię nieudanej próby przejęcia statku kosmicznego przez rasę obcych. Nie obyło się jednak bez ofiar, a statek nieomal tonie we krwi i wnętrznościach obu stron konfliktu. Ktoś tu więc musi posprzątać, a zadanie to przypadnie graczowi. Będziemy więc zmywać posokę ze ścian i podłóg czy zbierać walające się wszędzie łuski.


Oprócz ścierek, dysponować będziemy także niezastąpionym mopem i pojemnikami na odpady biologiczne. Gra będzie wymagać od nas koncentracji, bo łatwo zrobić jeszcze większy bałagan, chociażby nieumyślnie wchodząc buciorami w kałuże krwi. Gra w pełnej wersji pojawi się na PC w czerwcu 2014 roku.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet