Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Baldur’s Gate 3 – dziś premiera. Nowe wymagania sprzętowe

Już dziś w Steam Early Access pojawi się Baldur’s Gate 3. Twórcy gry opublikowali przy okazji nowe wymagania sprzętowe.

Nadszedł dzień, na który czekali wszyscy fani staroszkolnych gier RPG. Już dziś każdy chętny będzie mógł zaopatrzyć się w Baldur’s Gate 3 na Steam.

Dodatkowo warto wspomnieć, że gra zadebiutuje w programie Early Access i będzie stale rozwijana przez twórców. Choć wielu graczy może zaniepokoić cena produkcji, to twórcy zapewniają, że czas gry zrekompensuje dość wysoką kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić. Gra będzie dostępna do kupienia od godziny 19:00.

Co ciekawe, wymagania sprzętowe tytułu uległy drobnej korekcie. Zalecana konfiguracja prezentuje się następująco:

  • Procesor Intel i7 4770k lub AMD Ryzen 5 1500X
  • 16 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GTX 1060 z 6GB VRAM lub AMD RX 580
  • 150 GB miejsca na dysku

Zmianie uległa przewidywana waga gry. Co ciekawe, produkcja pierwotnie miała zajmować maksymalnie 70 GB. Twórcy woleli jednak upewnić się, że jej pełna wersja zmieści się na komputerze każdego gracza.

BG3 opublikowane w ramach wczesnego dostępu będzie miało jedynie ułamek treści, która zostanie udostępniona w dniu pełnej premiery. Póki co w ręce chętnych zostanie oddany pierwszy akt gry, który powinien wystarczyć na około 25 godzin zabawy. Dodatkowo czas ten tyczy się jedynie pojedynczego przejścia, więc fani testowania innych buildów postaci spędzą w świecie Zapomnianych Krain dobre kilkadziesiąt godzin.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się