Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Wysoka cena Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie

Wczesny dostęp do Baldur’s Gate 3 to propozycja nie dla wszystkich. Za niekompletną grę zapłacimy pełną cenę. 

Jeśli liczyliście na taryfę ulgową w kontekście ceny Baldur’s Gate 3 w ramach wczesnego dostępu, to srogo się zawiedziecie. Aby wejść do świata Dungeons & Dragons, będzie trzeba zapłacić $59,99, co dla nas oznacza ponad 220 zł. „Nie czujcie jednak presji…”, możemy przeczytać we wpisie jednego z pracowników Larian Studios.  Twórcy zdają sobie sprawę, że nie wszyscy fani chcą wydać aż tyle na grę, która nie jest jeszcze kompletna.

Aczkolwiek, jak na niedokończone dzieło, mamy otrzymać całkiem sporą zawartość. Na początek przygotowano dla graczy historię na 25 godzin, zaś finalna wersja pozwoli na o wiele dłuższą rozgrywkę. W obu przypadkach, BG 3 przejdziemy w pojedynkę lub z przyjaciółmi w trybie sieciowym.

Premiera Baldur’s Gate 3 Early Access zaplanowana jest na 30 września. I według zapowiedzi, czas na „testowanie” gry rozciągnie się do końcówki 2021 roku. Ma to pozwolić twórcom na zebranie odpowiedniego feedbacku od graczy, aby z ich pomocą wprowadzać poprawki lub nawet rozbudowywać gampelay o nowe elementy.

I żeby wszystko było jasne, kontynuację ikonicznej marki w gatunku RPG będzie można zakupić tylko na PC – dostępne platformy to Steam i Stadia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się