Polska gra Darkwood trafi na Steam Early Access już niebawem

Studio Acid Wizard Studio informuje, że najbardziej prawdopodobny termin to maj.

Chociaż produkcja została na chwilę obecną zapowiedziana jedynie na komputery PC z systemem Windows, to istnieje spora szansa, że trafi także na Maca i Linuksa. Tytuł zaklasyfikujemy do gatunku survival horrorów, gdzie naszym głównym zadaniem będzie przetrwanie.


Gra przeniesie nas do wywołujących ciarki na plecach mrocznych lasów, w który czai się niejedna tajemnica. Zostaną one umiejscowione w Europie Wschodniej, w alternatywnej rzeczywistości XX wieku. Silnie eksponowany ma być w grze wątek popadania w obłęd. Protagonista natrafi bowiem na swoje drodze na przerażającej maszkary, których obecność wywrze wpływ na stan mentalny postaci.

Rozgrywka w ciągu dnia koncentrować się będzie wokół gromadzenia surowców i przedmiotów, które pozwolą nam przetrwać po zmroku, gdy z czeluści lasu wypełzną monstra. Tytuł skierowany jest nade wszystko do graczy, którzy oczekują wyzwań. Śmierć bohatera wiązać się będzie z faktem utracenia zapisanych stanów gry. Chociaż niektóre z naszych poprzednich dokonań nie rozstaną pominięte przy rozpoczynaniu zabawy od nowa.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet