Vigor od twórców DayZ za darmo do sprawdzenia na Xbox One. Gra trafi na PS4 i PC?

Vigor od twórców DayZ za darmo do sprawdzenia na Xbox One. Gra trafi na PS4 i PC?
Filmiki z gier Gry za darmo Newsy PC PS4 XOne

Sieciowa strzelanka z elementami survivalu od studia Bohemia Interactive – Vigor – jest obecnie dostępna ekskluzywnie na konsoli Xbox One. Deweloperzy nie wykluczają jednak wersji gry na PlayStation 4 oraz PC.

Vigor został udostępniony posiadaczom konsol Xbox One, w ramach wczesnego dostępu, już rok temu i od tego czasu czeskie studio pracuje nad przygotowaniem gry do ostatecznej premiery, która jest już naprawdę blisko (lato tego roku). Kto chce, może do 11 sierpnia wypróbować darmowy dwugodzinny trial produkcji, przechodząc na tę stronę.

Jednocześnie pojawia się pytanie, czy Vigor ma szansę zadomowić się również na komputerach PC oraz u konkurencji, czyli na PS4. Deweloper musi otrzymywać wiele pytań w tej sprawie, skoro postanowił odpowiedzieć na nie na oficjalnej stronie strzelanki, w dziale FAQ:

Czy Vigor zadebiutuje na PC/PS4?

Vigor jest ekskluzywną grą na konsolę Xbox One, ponieważ chcemy skupić się na rozwoju tytułu, aby zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenia. Program Xbox Game Preview pozwala nam to zrobić, opracowując grę na konsolę. Chcemy również zbudować silną społeczność i pozwolić naszym graczom pomóc w kształtowaniu i ulepszaniu gry przed jej pełną wersją.

Nie oznacza to, że w pewnym momencie Vigor nie przeniesie się na PS4 i PC, choć jak widzicie, deweloper wstrzymuje się od dania nam jednoznacznej odpowiedzi.

Vigor to sieciowa strzelanka z elementami survivalu, której akcja została osadzona w postapokaliptycznej, alternatywnej rzeczywistości. Przenosimy się do Europy końca XX wieku, gdzie w 1991 roku doszło do wojny nuklearnej. Ocalała jedynie Norwegia, choć i tam jest ciężko o przetrwanie. Zadaniem gracza jest walka o surowce i dotarcie z nimi do wyjścia z mapy. Nie jest to oczywiście łatwe, ponieważ wciąż jesteśmy zarówno łowcą, jak i zwierzyną.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia