Uncharted: Kolecja Nathana Drake’a – jaką płynność dostaniemy na PS4?

Twórcy wspominali wcześniej, że odświeżoną trylogię Uncharted odpalimy w rozdzielczości 1080p. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły techniczne.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć gameplay oraz świetne screenyUncharted: Kolecja Nathana Drake’a. Odświeżone części mają chodzić w rozdzielczości 1080p i zobaczymy w nich lepsze tekstury, oświetlenie czy poprawione modele postaci.


Sid Shuman z Sony zdradził nieco więcej na blogu PlayStation, odpowiadając na pytania fanów czekających na potrójnego kotleta z Drake’a. Czego się dowiedzieliśmy?

Przedstawiciel Sony wspomniał, że jeśli chodzi o płynność rozgrywki, deweloperzy celują w 60 klatek na sekundę. Czy się uda? Shuman twierdzi, że podczas grania w Uncharted: Kolecja Nathana Drake’a czuł podobną płynność, jakiej doświadczyliśmy w The Last of Us: Remastered.

Przypominamy, że wspomniany tytuł działa w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, lecz jeśli zablokujemy płynność na poziomie 30 fps-ów (jest taka opcja), zobaczymy lepszej jakości cienie.

Sid Shuman odniósł się również do poprawionej grafiki, jaką mamy zobaczyć w Uncharted: Kolecja Nathana Drake’a. Zaznaczył, że modele postaci, tekstury i oświetlenie we wszystkich odświeżanych częściach zostaną podciągnięte tak, by bliżej im było poziomem do tego, co widzieliśmy w Uncharted 3. Czyli całkiem nieźle.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet