Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Uncharted 4 – gra z widokiem FPP pokazuje nowe szczegóły

Uncharted 4: Kres Złodzieja to jedna z najlepszych ekskluzywnych produkcji na PlayStation 4. Tytuł powstał z myślą o widoku trzecioosobowym (tak jak cała seria), lecz dzisiaj możemy spojrzeć na jedną ze scen z widoku FPP, czyli z oczu postaci.

Uncharted 4 pojawiło się na PlayStation 4 ponad dwa lata temu i tak jak można było przypuszczać, gra okazała się rewelacyjna (średnia ze 113 recenzji to 93/100). Teraz Naughty Dog przeniosło swoje siły na inną rewelacyjną markę – The Last of US – i skupia się obecnie na sequelu, który ma zadebiutować na PS4 dopiero w przyszłym roku. Czy Uncharted jeszcze powróci? Drake poszedł na zasłużoną emeryturę, lecz deweloperzy dawali już wcześniej do zrozumienia, że uniwersum jest bogate w postaci, które są dobrym materiałem na kolejne gry. Zresztą, już Uncharted: Zaginione Dziedzictwo pokazało, że da się kontynuować markę bez bohaterskiego Nathana. Wyobrażacie sobie jednak Uncharted w perspektywie z oczu postaci? Jeśli nie, zerknijcie na poniższy gameplay.

Uncharted 4 jako gra FPP

Moder o pseudonimie Thekempy opublikował gameplay, w którym możemy zobaczyć, jak popularna gra od Naughty Dog wyglądałaby w innej perspektywie. Przekonujemy się o tym oglądając jedną ze scen w domu Nathana Drake’a, gdzie przygotowujemy jedzenie dla Eleny, prowadzimy leniwą rozmowę i gramy w Crasha Bandicoota.

Ciekawe jest to, że dzięki pracy modera widzimy nowe szczegóły, które podczas rozgrywki TPP nie mieszczą się w kadrze – Naughty Dog stworzyło animację mieszania widelcem w talerzu, co normalnie nie jest widoczne podczas rozgrywki. Oprócz tego bliżej przyjrzymy się mimice twarzy i docenimy grę światła.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%