UFC 5 to już pewniak. EA pokaże nam niebawem pierwszy trailer

ufc 5 premiera
Newsy

Jak się okazuje, EA ma w zanadrzu coś jeszcze oprócz piłki nożnej. Po 3 latach przerwy krwawa bijatyka UFC 5 zostanie zaprezentowana we wrześniu.

Na Twitterze na oficjalnym kanale EA Sports udostępniono pierwszą zajawkę i zarazem potwierdzenie, że nowa odsłona UFC znajdzie się w grafiku wydawniczym EA. Wpis jest dość ubogi w informacje, nie zawiera adnotacji o platformach i zawodnikach, którzy zostaną umieszczeni w gronie postaci do wyboru. Aczkolwiek wszystkiego prawdopodobnie dowiemy się już wkrótce, bowiem producent zapowiedział pierwszą prezentację UFC 5 na wrzesień 2023.

Analogicznie do sytuacji z 2020 roku, gdy ujawniono poprzednią część wirtualnej bijatyki, nie możemy wykluczać, że do premiery jest już niedaleka droga. Zapowiedź i premierę UFC 4 dzielił zaledwie miesiąc, więc i tym razem nie można wykluczać, że EA Sports uczyni podobnie. Nikogo by nie zdziwiło, gdyby data premiery UFC 5 została zaplanowana na sierpień lub wrzesień.

UFC 5 oficjalnie zapowiedziane

“Elektronicy” mogą mieć w tym duży interes, aby wpuścić nas do wirtualnego oktagonu jak najszybciej po przedstawieniu trailera z rozgrywki UFC 5. Otóż od dawna wiadomo, że pracują nad własną wersją piłki nożnej EA Sports FC 24 i według przecieku, debiut popularnej gry sportowej pod nową nazwą miałby nastąpić jeszcze w tym roku. To powiedziawszy, twórcy na pewno nie chcieliby zaszkodzić sprzedaży własnych gier, wypuszczając w tym samym momencie produkcje o zbliżonej grupie docelowej klientów. Tym bardziej, że po zaprzestaniu współpracy z międzynarodową federacją FIFA będą mierzyć się już nie tylko z marką PES, ale również z FIFA 24 przygotowaną przez konkurencję.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie