Ubisoft wyjaśnia kwestie hakowania w Watch Dogs 2

Ubisoft wyjaśnia kwestie hakowania w Watch Dogs 2
Filmiki z gier Newsy PC PS4 Wideo XOne

Przejmowanie kontroli nad autami to dopiero początek.

Ubisoft pokazało nowy filmik, w którym opowiada się o głównych elementach rozgrywki w Watch Dogs 2 związanymi z hakowaniem oraz samą organizacją DedSec. Tak samo jak w poprzedniej odsłonie, gracz będzie mógł przejąć kontrolę nad wieloma rzeczami w mieście – nie tylko mowa tutaj o sygnalizacji świetlnej, ale również o autach czy dronach. Te ostatnie będą świetnym narzędziem szpiegowskim.

Poniżej możecie zobaczyć ponad czterominutowy materiał wideo. Są tam wypowiedzi twórców z Ubisoftu oraz nowe fragmenty z rozgrywki.

Watch Dogs 2 – twórcy opowiadają o Marcusie Holloway’u

Ubisoft udostępnił nowy materiał, który przedstawia kilka szczegółów na temat głównego bohatera gry Marcusa Holloway’a. Ma on 24 i pochodzi z biednego rodziny. Dołącza do grupy DedSec, ponieważ posiada sporo przydatnych umiejętności.

Twócy w materiale wideo przedstawiają to, jak tworzyli postać Marcusa. Nie da się ukryć, że wygląda to na ciekawą robotę. Filmik, który możecie zobaczyć poniżej to pierwszy epizod, który pokazuje Watch Dogs 2 od kuchni. Czekamy na kolejne materiały.

Watch Dogs 2 Marcus Holloway:

Watch Dogs 2 – większy świat i dużo lepsza oprawa

Starszy producent Dominic Guay zapewnia na łamach serwisu The Evening Standard, że Watch Dogs 2 będzie miało nie tylko ponad dwa razy większy świat niż poprzednia część, lecz wszystko zostanie poprawione również pod względem wizualnym.

Watch Dogs 2 ma wykorzystać usprawnioną technologię poprzednika, a dzięki temu, że tytuł od początku jest tworzony z myślą o PC oraz konsolach obecnej generacji, mamy zobaczyć prawdziwe fajerwerki. – Obszar Zatoki San Francisco jest doskonałym miejscem do pokazania szerokiego horyzontu, długich dystansów i wielu szczegółów oraz efektów atmosferycznych. Oświetlenie oraz efekty będą bardziej realistyczne, a świat dynamiczniejszy i zawierający więcej szczegółów – zapewnia Dominic Guay.

Świat jest ponad dwukrotnie większy od otwartego świata Watch Dogs. Poza wielkością, jest o wiele bardziej zróżnicowany. Obejmuje San Francisco, Oakland, obszary morskie a także zmniejszoną wersję Doliny Krzemowej – wymienia deweloper.

Ubisoft ma przed sobą nieco utrudnione zadanie. Pierwsza część Watch Dogs była krytykowana przez graczy za downgrade graficzny, zatem nic dziwnego, że po ujawnieniu materiałów z dwójki wielu z nich sądzi, że podczas premiery tytuł będzie wyglądał znacznie gorzej niż teraz. Sądzicie, że tym razem deweloper jednak nie zawiedzie i rzeczywiście dostaniemy produkt wyglądający mniej więcej tak samo, jak podczas prezentacji na targach E3 2016?

Ubisoft stawia na Watch Dogs 2 i przedstawia wyniki finansowe

Ubisoft przedstawiło najnowsze wyniki finansowe oraz plany na kolejne miesiące. W ostatnim kwartale firma sprzedała towar o wartości ponad 139 mln euro, czyli aż o około 44% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku (mowa o pierwszych trzech miesiąca roku fiskalnego firmy). Co warto podkreślić, to aż 75% sprzedaży stanowiły gry w wersji cyfrowej. Rok temu było to 56%. Czyżby duża liczba promocji skłoniła graczy to wydawania pieniędzy na cyfrowe wersje gier? Bardzo możliwe. Widać zatem, że cyfrowa dystrybucja gier to przyszłość naszej branży.

Z najnowszego raportu Ubisoftu wyczytujemy też, że najwięcej gier tego wydawcy sprzedaje się na konsoli PlayStation 4, a jest tego aż 31%. Sony jest zatem głównym partnerem dla Ubisoftu. Drugie miejsce przypadło rynkowi PC – 26%, co pokazuje mocną pozycję komputerowych graczy. Na trzecim miejscu znalazł się Xbox One z wynikiem 23%, a dalej Xbox 360 oraz PlayStation 3 z takim samym 3% wynikiem. W porównaniu do tego samego okresu z zeszłego roku, zmalało znaczenie Wii oraz Wii U z 3% do 2%. Na uwagę zasługuje spora różnica w sprzedaży gier na Xboksa One. Otóż w pierwszych trzech miesiącach poprzedniego roku fiskalnego najnowsza konsola Microsoftu mogła liczyć na 11% udziału w sprzedaży gier Ubisoftu, a w tym jak wspominaliśmy już 23%. Sony miało odpowiednio wynik równy 27% oraz 31%. Jak widać większa sprzedaż konsoli Microsoftu przyczyniła się od razu do zwiększenia liczby sprzedanych sztuk samych gier.

Ubisoft – plany na przyszłość

Przy okazji publikacji raportu dowiedzieliśmy się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy firma będzie skupiać się przede wszystkim na Watch Dogs 2. Dopiero kolejny rok przyniesie zmianę w postaci promocji chociażby Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands. Dla przypomnienia dodamy, że premiera Watch Dogs 2 ma nastąpić 15 listopada tego roku. Na Wildlands poczekamy aż do 7 marca 2017 roku.

Przypominamy, że premiera Watch Dogs 2 została zaplanowana na 15 listopada tego roku. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie