Twórcy Uncharted 4 wykorzystali artwork z Assassin’s Creed IV. Przypadek? [AKTUALIZACJA #1]

Ktoś tutaj podtytuł “Kres Złodzieja” potraktował zbyt dosłownie. Jest komentarz Sony.

[AKTUALIZACJA #1 godz. 22.04]

Sony przyznało oficjalnie, że popełniło niefortunny błąd umieszczając grafikę koncepcyjną z Black Flag w zwiastunie Uncharted 4. Materiał wideo jest już zedytowany i będzie zastąpiony nową wersją.


Podczas intensywnych prac nad zwiastunem zdarzył nam się niefortunny błąd. Mamy już zaktualizowany materiał. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co się stało. Pragniemy serdecznie przeprosić wszystkich w Ubisofcie, zespół Assassin’s Creed, oryginalnych artystów oraz naszych fanów – czytamy w oświadczeniu Sony.

[ORYGINALNA WERSJA]

W sieci dzisiaj pojawił się najnowszy zwiastun Uncharted 4: Kres Złodzieja i już rozpętała się burza. Otóż w jednej ze scen widać, jak Drake spogląda na obraz wiszący na ścianie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że obraz ten jest kopią artworka z Assassins’s Creed IV: Black Flag. Zobaczcie zdjęcia porównujące poniżej.

Uncharted 4
Uncharted 4
Assassin's Creed: Black Flag
Assassin’s Creed: Black Flag

Ubisoft od razu dostrzegł ten fakt i opublikował komentarz na Twitterze wraz ze zdjęciami. Jedyne co zrobiło Naughty Dog, to wycięło ze swojej wersji pirata, reszta jest identyczna jak z Black Flag. Przypadek? Ciekawe jak do całej sprawy ustosunkują się twórcy Uncharted.

 

 

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

34 Shares
Share34
+1
Tweet