Twórcy Hellblade pracują nad grą, która “odzwierciedla koszmary ludzkiego umysłu” (zwiastun)

Wygląda na to, że odpowiedzialne za Hellblade niezależne studio Ninja Theory chce na dłużej zabawić w temacie eksploracji ludzkiej psychiki. Do sieci trafił pierwszy zwiastun Project: Mara, nad którym obecnie pracuje brytyjski zespół.

Wydana w 2017 gra Hellblade: Senua’s Sacrifice opowiada historię celtyckiej wojowniczki, która musi walczyć nie tyle z napotkanymi przeciwnikami, co z własnymi demonami. Tajemnica ludzkiej podświadomości tak bardzo zauroczyła Ninja Theory, że studio zdecydowało się poświęcić jej swój kolejny projekt. Nowa gra brytyjskiego zespołu jest “pozostającym na etapie produkcji tytułem eksperymentalnym, który eksploruje nowe ścieżki narracji“.

Brzmi bardzo ciekawie – i wiele wskazuje na to, że tytuł to naprawdę jeden wielki eksperyment: twórcy ujawnili, że Project: Mara będzie mieć tylko jednego bohatera (czyli główną bohaterkę) i jedną lokację.

Gra ma być gatunkowo tożsama z horrorem jako realistyczna “reprezentacja mentalnego terroru” – Ninja Theory stawia sobie bowiem za cel “odtworzenie koszmarów umysłu tak dokładnie i realistycznie, jak to tylko możliwe”. Przedsmak tego, co czeka każdego, kto uruchomi grę, jest widoczny na pierwszym trailerze z Project: Mara. Filmik trwa zaledwie 40 sekundy, ale to wystarczy, by nabawić się gęsiej skórki.

Data wydania tytułu nie została jeszcze ujawniona. Kto uważa, że nie będzie czuł się dziwnie, grając w tę uroczą produkcję, niech śledzi informacje na jej temat – być może wkrótce twórcy powiedzą o niej więcej.

 

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: