Najlepsze gry niezależne 2021 roku według graczy. Polacy znów wygrywają

gamedec indie gry
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Chernobylite wielkim wygranym, ale to niejedyna polska produkcja, jaką znajdziemy na liście. Wiele tytułów indie w tym roku zasługiwało na uwagę.

2021 rok był nieco “męczący” dla graczy, ale entuzjaści niezależnych produkcji raczej nie mają powodów do narzekania.

Chernobylite górą w 2021 roku

Cóż to za świetny okres dla polskiego gamedevu! Okazuje się, że zostaliśmy docienieni nie tylko jako autorzy najlepszego moda 2021 roku. Również w kategorii “gra indie 2021” deklasujemy konkurencję. Podobnie jak w przypadku wspomnianego głosowania na Mod DB, także jego bliźniaczy serwis Indie DB przeprowadził ankietę wśród użytkowników. Ci wskazali najlepsze gry indie (niemal) minionego roku.

Na pierwszym miejscu króluje Chernobylite od gliwickiego The Farm 51. Polska produkcja okazała się całkiem sporą niespodzianką. Choć początkowo rysował nam się “nieco horrorowy STALKER”, wyszła gra zupełnie od niego odmienna i bardzo dobrze! Gracze docenili także Hedon Bloodrite, The Forgotten City, a także Gamedec od katowickiego Anshar Studios.

Najlepsze gry indie 2021 roku według Indie DB:

  1. Chernobylite
  2. Hedon Bloodrite
  3. The Forgotten City
  4. Forgive Me Father
  5. Solasta: Crown od the Magister
  6. Rise of Humanity
  7. Dread Templar
  8. Inscryption
  9. Gamedec
  10. Vagrus – The Riven Realms

Zapewne sporej liczby tytułów na liście nie kojarzycie, ale czym prędzej radzę to nadrobić! Choć o Chernobylite czy Gamedec było u nas głośno, znalazło się parę niemniej ciekawych pozycji. The Forgotten City powinno zainteresować każdych domorosłych detektywów będących fanami podróży w czasie zaś Inscryption to naprawdę wybitne połączenie karcianki z horrorem i… nie będę zdradzał, z czym jeszcze, lepiej przekonać się samemu!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie