Twórca o Gran Turismo 7: “Osiągnęliśmy poziom realizmu, który jest namacalny”

Gran Turismo 7 na PC? Mamy dla Was niestety złe wieści
PS4 PS5

Choć mogłoby się wydawać, że w takich grach jak wyścigi samochodowe nie da się już poprawić niektórych elementów, Gran Turismo 7 to istny technologiczny przeskok, szczególnie pod kątem realizmu.

Dyrektor Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, opowiedział o kolejnym aspekcie gry, który został stworzony przez jego zespół pracujący przy GT7. tym razem padło na odwzorowanie tras w produkcji.

Pierwszym etapem dodawania toru do GT jest odwiedzenie go przez nasz zespół przechwytujący. Używamy precyzyjnego skanera laserowego, który może uchwycić powierzchnię trasy w najdrobniejszych szczegółach.

– powiedział Kazunori Yamauchi

Użycie wymienionej przez Kazunoriego technologii pozwolił oddać układ prawdziwych tras w skali 1:1 bez jakichkolwiek wyczuwalnych różnic. Rozgrywkę ma jednak urozmaicić zaawansowany system pogodowy, od którego będzie zależna m.in. przyczepność i widoczność podczas wyścigów. Według dyrektora każdy z tych elementów będzie miał spory wpływ na jazdę.

Ciekawym efektem jest chlapiąca spod kół woda, która tworzy gęstą mgiełkę na parę sekund. Jestem ciekaw, czy będzie się dało to wykorzystywać w Gran Turismo 7, aby napsuć krwi przeciwnikom, celowo wjeżdżając przed nimi w kałuże. Choć może nie jest to czyste zagranie, na pewno można w tym przypadku mówić o jakimś elemencie strategii.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie