Gran Turismo Sport wycofane ze sprzedaży. Sony zaskoczyło graczy swoją decyzją

Gran Turismo Sport
Newsy PS4 PS5

Miały zostać usunięte jedynie dodatki, ale padło na całą grę. Wraz z nadejściem nowego roku Sony postanowiło sprawić graczom „niespodziankę” i skasowało ze sprzedaży Gran Turismo Sport. Jeżeli chcieliście zaopatrzyć się w cyfrową kopię tej gry wyścigowej, to cóż — jest już na to za późno. Powoli dobiega koniec jej żywota.

Koniec Gran Turismo Sport w PS Store

Na początku października informowaliśmy was o ogłoszeniu wyłączenia serwerów gry zaplanowanego na 31 stycznia 2024 roku. Wcześniej, bo jeszcze 1 grudnia z dystrybucji cyfrowej zniknąć miały wszelkie dodatki i DLC, które znaleźć można było w PS Store. Sony nie informowało jednak o planach wycofania Gran Turismo Sport ze sprzedaży w ogóle, a to się jednak wydarzyło. Firma sprawiła graczom niemałą niespodziankę. Chcieliście ją kupić? No to jest problem.

Obecnie nie sposób dokonać cyfrowego zakupu swojej kopii gry, aby np. pograć offline w tryby dla jednego gracza. Wbrew wcześniejszym informacjom, firma postanowiła najpewniej całkowicie porzucić ten tytuł, kierując wszystkie moce deweloperów z Polyphony Digital w kierunku Gran Turismo 7. Ta odsłona wydana na początku 2022 roku jest oczywiście dostępna w dystrybucji cyfrowej, żyje i ma się dobrze. Co innego w przypadku odsłony Sport:

Rzeczona odsłona serii z 2017 roku nie okazała się być może hitem, ale sytuacja ta skłoniła graczy do refleksji na temat rynku dystrybucji gier. Jedna niezapowiedziana decyzja sprawiła bowiem, że tytuł jest niedostępny w oficjalnym sklepie. Nadal można go oczywiście zdobyć w formie fizycznej, jednak rosnący udział cyfrowych kopii w słupkach sprzedaży wkrótce może pozbawić nas i tej możliwości.

Czy będziecie tęsknić za tą odsłoną wyścigowej serii z PlayStation? A może i tak już od dawna gracie w „siódemkę”?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie